• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rozpędzone BMW uderza w opla. O włos omija osoby na skuterze [film]

5 sierpnia 2022, 09:55
Dramatyczne sceny rozegrały się w podgorzowskich Wojcieszycach, gdzie kierowca rozpędzonego BMW uderzył w prawidłowo jadącego opla. To całe zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie, ponieważ sunące bokiem po jezdni BMW minęło o centymetry dwie osoby jadące na skuterze.

W czwartek 4 sierpnia godz. 13.58 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku przy ul. Wspólnej w Wojcieszycach. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

Doszło tam do zderzenia BMW i opla. Jak się okazało, kierowca BMW jechał z nadmierną prędkością przez miejscowość i na łuki drogi stracił panowanie nad kierownicą, przez co zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym oplem. - 22-letni kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków na drodze, co doprowadziło do utraty panowania nad autem i zderzenia z oplem. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 6 punktami karnymi – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazuje, całe zdarzenie zostało nagrane przez kamerę, która znajdowała się w oplu. To co zarejestrował wideorejestrator szokuje, ponieważ całe zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie, dla dwóch osób, które jechały skuterem tuż przed oplem. Materiał filmowy otrzymaliśmy od Pomocy Drogowej Fix-Car.

Na filmie widać, jak kobieta kierująca oplem jedzie ul. Wspólną w Wojcieszycach od strony Różanek, natomiast przed nim jedzie para na skuterze. W pewnym momencie, z zakrętu od strony Kłodawy wypada rozpędzone BMW. Kierowca traci panowanie nad kierownicą, auto wypada z drogi, zahacza o chodnik i pas zieleni. Następnie sunie bokiem po całej szerokości ulicy, mija o centymetry dwie osoby jadące na skuterze i uderza już bokiem w przód opla.

Osoby jadące skuterem mogą mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ gdyby rozpędzone BMW uderzyło w ich jednoślad mogłoby się to skończyć naprawdę tragicznie. Natomiast kobieta kierująca oplem doznała lekkich obrażeń, trafiła pod opiekę pogotowia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości