• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Ktoś znów podpala śmietniki w Gorzowie

30 stycznia 2023, 08:19, red
fot. archiwum/czytelniczka Monika
Strażacy z Gorzowa w poniedziałkowy poranek wyjeżdżali aż siedem razy do płonących śmietników. Do pożarów doszło na os. Sady m.in. przy Legionów Polski, Kościuszki czy Narutowicza. Służby oraz mieszkańcy nie mają wątpliwości, że były to celowe podpalenia.

- Od godziny 5 rano bardzo dużo straży i policji jeździ od kościoła przy ul. Czereśniowej w stronę ronda. Straż i policja jest również koło Stokrotki - napisała do redakcji portalu gorzowianin.com czytelniczka Ewa.

Jak się okazało wszystko przez serię podpaleń śmietników. W poniedziałkowy poranek 30 stycznia doszło aż do 7 podpaleń na terenie osiedla Sady w Gorzowie. Do pierwszego pożaru śmietników doszło o godz. 4.08 przy ul. Legionów Polskich. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej. Podpalona została wiata śmietnikowa znajdująca się w budynku. Na szczęście strażacy szybko ugasili ogień i nie doszło do tragedii.

Następnie o godz. 5.04 paliły się śmietniki przy ul. Kwiatkowskiego, na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej. Dosłownie chwilę później, bo o godz. 5.06 płonęły już śmietniki przy ul. Paderewskiego. Podpalacz na tym nie przestał i podpalone zostały kolejne pojemniki na odpady. O godz. 5.12 strażacy wyjeżdżali do płonących śmietników przy ul. Narutowicza, o godz. 5.18 przy ul. 8 Maja, o godz. 5.34 przy ul. Kościuszki oraz o godz. 6.07 przy ul. Witosa.

- Od samego rana miejscu pracowało kilka patroli, będziemy też sprawdzać zapisy z monitoringu. Tutaj nie ma wątpliwości, że były to celowe podpalenia. Dlatego jeżeli ktokolwiek ma wideorejestrator, który znajdował się w okolicy płonących śmietników, proszony jest o kontakt z policją – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości