• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Gorzów: Środa gorąca, a w czwartek "piekło"

3 sierpnia 2022, 11:16
Znów będzie gorąco jak w piekle. Synoptycy przewidują, że w czwartek termometry w Gorzowie pokażą nawet 35 stopni w cieniu. W słońcu będzie o wiele więcej.

Przygotujcie się na upały. Już dziś jest gorąco, a po południu w okolicach godziny 16 czy 17 na termometrach będzie +31. To jednak dopiero preludium do tego, co czeka nas w czwartek. Niektóre prognozy pokazują, że w tych samych godzinach, czyli między 15 a 18, termometry w Gorzowie i okolicach mogą dotrzeć nawet do 35 kreski. I to będzie temperatura w cieniu, a ta odczuwalna będzie jeszcze wyższa. Im bliżej zachodniej granicy, tym cieplej. 

W Strzelcach Krajeńskich i Międzyrzeczu ma być +33, w Gorzowie i Sulęcinie +34 a na zachód od Gorzowa - już +35.

Tradycyjnie przypominamy, aby w takich dniach unikać przebywania na słońcu. Należy pić dużo wody, pozostać w zamkniętych pomieszczeniach z zasłoniętymi zasłonami, lub roletami. Pamiętajmy też o czworonogach, aby zapewnić im schronienie przed słońcem i możliwość nawodnienia organizmu. 

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami, które obowiązuje od godz. 13, w środę (3 sierpnia br.) do godz. 18, w piątek (5 sierpnia br.). W tym czasie w regionie prognozuje się upały z temperaturą maksymalną w dzień od 30 do 34 st. C, w czwartek lokalnie do 35 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 st. C.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości