• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Nadchodzą upały. W środę w Gorzowie ma być +34, a w nocy +25

18 lipca 2022, 13:28
Środa będzie najbardziej gorącym dniem tego tygodnia. Synoptycy przewidują, że 20 lipca w godzinach popołudniowych temperatura w cieniu osiągnie nawet 34 stopnie Celsjusza.

W poniedziałek na termometrach maksymalnie 27 stopni, we wtorek już 31 a w środę nawet 34. To już ekstremalnie wysokie upały, na które musimy się dobrze przygotować. 

W środę od rana będzie święciło ostre słońce i temperatura będzie rosła bardzo szybko. Około 9 słupki na termometrach powędrują do 24 kreski, w południe będzie już +31, a między 15 a 17 będzie najbardziej gorąco. Wówczas temperatura mierzona w cieniu osiągnie nawet +34 stopnie. 

Nie odetchniemy nawet w nocy, bo pomiędzy północą a 6 rano termometry będą pokazywać nawet 25 stopni. Będzie to więc jedna z najcieplejszych nocy i wiele osób może mieć problemy z zaśnięciem.

Jak chronić się przed upałem?
1. Jeżeli możemy, warto zostać w domu
2. Wbrew pozorom nie otwierajmy okien. Najlepiej niech pozostaną zamknięte i zasłonięte. To sprawi, że wnętrze naszego domu nie będzie się nagrzewać
3. Ubierajmy się w jasne kolory, nośmy nakrycie głowy
4. Pijmy dużo płynów
5. Przebywanie na otwartym słońcu zredukujmy do minimum.

Upał zelżeje w okolicach weekendu. Wówczas na termometrach zobaczymy około 25 stopni Celsjusza. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości