• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Silny wiatr w Gorzowie i okolicach. Interweniowali strażacy

8 kwietnia 2022, 08:42
foto: czytelnik
Niespokojna noc i poranek w Gorzowie i okolicach. Mocny wiatr znów łamie drzewa. Ostrzeżenie pogodowe wydał wczoraj IMiGW.

Od wczoraj gorzowscy strażacy wyjeżdżali do 12 zdarzeń związanych z pogodą. Głównie były to połamane gałęzie i zwisające konary. Zgłoszenia dotyczyły samego miasta Gorzowa - straż interweniowała na ulicach: Wylotowej, Wierzbowej i Matejki, oraz w okolicach miasta - głównie w miejscowościach położonych na zachód od Gorzowa, czyli w Witnicy, Nowinach Wielkich czy Łupowie. 

Wiatr powyrywał drzewa z korzeniami po raz kolejny przy ulicy Teatralnej - w okolicach rzeki Warty i przystanku kolejowego Gorzów Wielkopolski Wschodni. Pomiędzy ścieżką wzdłuż Warty a siedzibą ITD drzewa, znów poległo kolejne drzewo. Na szczęście - tym razem żaden z pojazdów ITD nie ucierpiał. 

We wczesnych godzinach porannych w okolicy Gorzowa odnotowano niewielką ilość wyładowań atmosferycznych. Burze zarejestrowano w miejscowościach na południe od Gorzowa. Alert IMGW dotyczący silnego wiatru obowiazuje do godziny 11-12 w dniu 8.04.2022

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości