• Dziś /-1°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 94 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Fala upałów wraca nad region. Będzie bardzo gorąco!

23 czerwca 2022, 14:51
Mamy już prawdziwe lato. I to kalendarzowe i to astronomiczne i to pogodowe! Nawet długoterminowe prognozy nie pokazują gwałtownego spadku temperatur. Wręcz przeciwnie-będzie bardzo gorąco!

W końcu mamy to, co chcieliśmy. Prawdziwe lato z dość wysokimi temperaturami i bez ciągle padającego deszczu.  Niestety, minione sezony nie należały do udany, oby ten był zupełnie inny. Wszystko wskazuje na to, że końcówka czerwca i początek lipca w naszym regionie będzie wyjątkowo upalny. 

W czasie weekendu jeszcze trochę pokropi (np. w sobotę - 25 czerwca), ale kolejne dni to wręcz afrykański upał - po 33-34 stopnie! Tak ma być właśnie w niedzielę i poniedziałek w regionie lubuskim. 

Upalne dni przerywane będą gwałtownymi burzami, które niestety mogą wyrządzić sporo szkód.  Takie synoptycy zapowiadają np. na wtorek 28 i środę - 29 sierpnia. Z tym że największych opadów deszczu możemy spodziewać się właśnie we wtorek - do 36 litrów na metr kwadratowy. 

Później znów fala upałów - 31-33 stopnie. Prognozy na cały lipiec są obiecujące. Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to miesiąc ten będzie dość pogodny i ciepły. Sporadycznie mają występować opady deszczu, a termometry będą pokazywać od 23 do 30 stopni. Czyli prawdziwe, polskie lato! 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości