Wiadomości

Temperatury już dają się we znaki. Drogowcy polewają asfalt, aby się nie roztopił

19 lipca 2022, 13:44
Droga wojewódzka 132 znów się rozpływa i to dosłownie. Drogowcy robią, co mogą, żeby nie dopuścić do sytuacji sprzed kilku lat, kiedy to roztopiony asfalt przylepiał się do kół. Teraz droga polewana jest regularnie wodą.

Nasi czytelnicy alarmują, że źle się dzieje na drodze pomiędzy Gorzowem a Witnicą. Tam, na niektórych odcinkach podczas upalnych dni asfalt traci swoje właściwości. Przejeżdżający kierowcy wielokrotnie narzekali, że roztopiony asfalt przykleja im się do opon, a na samej drodze powstają niewielkie dziury. Z tego powodu drogowy potrafili zamykać odcinki dróg (np. w Witnicy) na pewien czas.

Dziś, gdy temperatury sięgają 30-32 stopni, profilaktycznie droga polewana jest wodą. Ma to zapewne sprawić, że temperatura rozgrzanego do granic możliwości asfaltu nieco opadnie. Przypomnijmy, że najwyższych temperatury w cieniu w Gorzowie i okolicach możemy spodziewać się w środę. Synoptycy przewidują, że słupki rtęci powędrują do 34-35 kreski.

O problemach na DW132 pisaliśmy już wielokrotnie na naszych łamach. W maju 2018 roku z powodu roztopienia się asfaltu na pewien czas zamknięto obwodnicę Witnicy: "Spocony asfalt" i dziury w jezdni"  Sytuacja powtórzyła się w lipcu 2018: Asfalt znów „płynie” pod Gorzowem. Miejmy nadzieję, że drogowcy odrobili lekcję i do tego typu sytuacji już nie będzie dochodzić. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości