• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Kierowcy i piesi pod czujnym okiem kamer

30 czerwca 2022, 12:09
foto: KMP w Gorzowie
Dziś już nie tylko patrole jeżdżące po ulicach, czy też drony latające nad naszymi głowami dbają o porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci z Gorzowa dostali też doskonale narzędzie do wykrywania wykroczeń. Mowa tu o kamerach miejskiego monitoringu, które to bacznie obserwują nasze miasto.

Funkcjonujący miejski monitoring przydaje się funkcjonariuszom w codziennej służbie. Korzystają z niego nie tylko śledczy w prowadzonych postępowaniach, ale także służby ruchu drogowego, którzy monitorują zachowanie kierowców na gorzowskich ulicach. W jednej chwili operator może  obserwować kilka miejsc. Policjanci w ten sposób sprawdzają przede wszystkim rejon przejść dla pieszych - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Obowiązujące przepisy wskazują, że pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. - Nie zwalnia ich to oczywiście z zachowania ostrożności. Pieszy nie może także wejść na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Stosując się do kilku zasad, w prosty sposób można uniknąć potrąceń. Warto, by zarówno pieszy jak i kierowca, przed przejście zwolnił, rozejrzał się, a dopiero wtedy bezpiecznie przejechał lub przeszedł - dodaje Jaroszewicz. 

Miejski monitoring to rozwiązanie, które w jednej chwili daje możliwość podglądu kilkudziesięciu przejść dla pieszych. Wystarczy chwila, by z centrum miasta przenieść się na osiedle Staszica lub Górczyn. - W razie potrzeby szybko można odtworzyć zapisany materiał video, który rejestrowany jest przez całą dobę. To daje czas na szczegółową analizę i ewentualne dołączenie nagrania do prowadzonego postępowania - mówi Grzegorz Jaroszewicz. 

Zobacz, gdzie w Gorzowie zainstalowane są kamery miejskiego monitoringu: https://gorzowianin.com/wiadomosc/17523-rozpoczal-sie-montaz-pierwszych-kamer-monitoringu-miejskiego-zdjecia.html

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/4 Kierowcy i piesi pod czujnym okiem kamer

1/4 Kierowcy i piesi pod czujnym okiem kamer

2/4 Kierowcy i piesi pod czujnym okiem kamer

2/4 Kierowcy i piesi pod czujnym okiem kamer

3/4 Kierowcy i piesi pod czujnym okiem kamer

3/4 Kierowcy i piesi pod czujnym okiem kamer

4/4 Kierowcy i piesi pod czujnym okiem kamer

4/4 Kierowcy i piesi pod czujnym okiem kamer

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości