• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Jest drogo, ale to nie koniec podwyżek. Kiedy paliwo po 8 złotych za litr?

2 czerwca 2022, 11:39, red
Z dnia na dzień, dosłownie jak grzyby po deszczu, rosną ceny paliw. Dzieje się tak z dnia na dzień, bo jeszcze jakiś czas temu skok cen był powolny. Teraz okazuje się, że paliwo potrafi podrożeć w ciągu jednej doby nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze.

Aktualizowanie cen paliw na naszej stronie internetowej to teraz nie lada zadanie. Aby trzymać rękę na pulsie i dostarczać Wam informacji z gorzowskich stacji benzynowych, bardzo często korzystamy z Waszych informacji. Każdy z Was, kto przejeżdża obok stacji paliw lub właśnie tankuje swój samochód, może podzielić się informacjami z innymi. Wystarczy dać nam znać. W naszej zakładce "paliwa" znajduje się specjalny formularz, w którym możecie wpisać aktualne ceny i wysłać je do naszej redakcji. Dzięki temu wszyscy wiemy, gdzie w Gorzowie najtaniej zatankujemy swój samochód.

Jeszcze kilka miesięcy temu, z zamkniętymi oczami mogliśmy powiedzieć, że najtańsze paliwo jest na stacjach typu Faraon, OTL czy Intermarche. Ale sytuacja z 1 czerwca 2022 roku łamie tę zasadę. Okazało się, że za 1 litr benzyny bezołowiowej na stacji Intermarche przy Pomorskiej zapłacimy 7,89 (!!!), a na z reguły najdroższej stacji, czyli BP przy Kasprzaka, to samo paliwo było tańsze o 20 groszy (7,69). Być może tak kuriozalna sytuacja miała miejsce dlatego, że właściciele wspomnianej stacji BP nie zdążyli jeszcze zareagować na kolejne podwyżki. 

Te przed nami, bo jak zapowiadają analitycy rynku paliwowego, hurtowe ceny paliw rosną w zastraszającym tempie, a przed nami dopiero szczyt wakacyjnych wyjazdów. Oznacza to, że wszyscy będą chcieli zarobić więcej na zwiększonym popycie na paliwa. Patrząc na tempo wzrostu cen paliwa w Gorzowie i w innych miejscach w naszym kraju, to przekroczenie kolejnej bariery - 8 złotych za litr najtańszej benzyny bezołowiowej jest bardzo realne. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości