• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Kolejni mieszkańcy skarżą się na głośne imprezy w Wartowni

14 lipca 2022, 10:59
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Przed nami kolejny weekend z imprezami na terenie Wartowni, które przyciągają tłumy chcących się pobawić osób. Tymczasem kolejni mieszkańcy Gorzowa skarżą się na działalność Wartowni. Tym razem mieszkanka ul. Warszawskiej podkreśla, że głośna muzyka dociera również do jej mieszkania, przez co nie może spać, a próba czytania książki lub oglądania telewizji jest niemożliwa.

W piątek 24 czerwca na Wale Okrężnym w Gorzowie ponownie ruszyła Wartownia. Mieszkańcy Zawarcia, którym przeszkadza głośna muzyka domagali się zaniechania organizowania Wartowni lub zmiany miejsca imprezy. Ich sprzeciw sprawił, że teren został ogrodzony 150 mauzerami, czyli pojemnikami wypełnionymi wodą, aby zneutralizować poziom hałasu. Kolejnymi mieszkańcami, którzy napisali petycję do prezydenta Wójcickiego w sprawie Wartowni byli mieszkańcy ul. Spichrzowej. Tłumaczyli, że przeszkadza im nie tylko głośna muzyka, ale również to, że imprezowicze zostawiają po sobie bałagan. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Startuje Wartownia. Kolejni mieszkańcy protestują przeciwko imprezom”.

Jak się okazuje, do tej grupy dołączają mieszkańcy kolejnych ulic. Tym razem na głośną muzykę skarży się mieszkanka bloku przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Ogrodowej. Dlatego też napisała w tej sprawie wniosek o udostępnienie informacji publicznej do Urzędu Miasta Gorzowa.

- Uprzejmie proszę o informację, kto i na jakiej podstawie prawnej wydał zgodę na działalność Wartowni oraz jaka jest podstawa prawna pozbawienia mnie przez wszystkie weekendy w całym okresie letnim prawa do wypoczynku. Muzyka, jak też zapowiedzi i inne odbywające się tam wydarzenia są tak potwornie głośne, że ja mieszkając przy ul. Warszawskiej 34b wszystko dokładnie słyszę. Nie mogę spać, a próba czytania książki lub oglądania telewizji jest niemożliwa. Rozumiem, że czasami może być głośno, przy okazji imprez okolicznościowych, ale nie może to był stała praktyka. Wobec tego proszę o odpowiedź, czy planowane są działania zmierzające do umożliwienia mieszkańcom wypoczynku, a jeśli tak, to jakie to będą działania - napisała we wniosku mieszkanka Gorzowa.

Co na to miasto? Odpowiedziało, że zawarło z organizatorem Copa.pl umowy na dzierżawę gruntu z przeznaczeniem na cele rozrywkowe i gastronomiczne, na organizację wydarzeń pod nazwą "Wartownia". Miasto tłumaczy, że dzierżawca musi utrzymywać teren w należytym porządku, ograniczyć natężenie dźwięku po godz. 22 czy też prowadzić działalność zgodnie z zasadami współżycia społecznego. Natomiast do uzyskania odpowiedzi na pozostałe pytania, urzędnicy odsyłają do Miejskiego Centrum Kultury, które podpisało umowę na działalność letniego projektu "Wartownia".

W związku z tym zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Miejskiego Centrum Kultury. Zapytaliśmy się, jak odniosą do tego, że kolejni mieszkańcy skarżą się na działalność Wartowni. A także czy biorą pod uwagę zmianę lokalizacji Wartowni w 2023 roku. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości