• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Startuje Wartownia. Kolejni mieszkańcy protestują przeciwko imprezom

23 czerwca 2022, 20:06
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W piątkowy wieczór ponownie startują koncerty na Wartowni, która jest zlokalizowana przy Wale Okrężnym w Gorzowie. Tymczasem do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego trafiła kolejna petycja przeciwko Wartowni. Tym razem to mieszkańcy ul. Spichrzowej proszą o zaniechanie organizowania koncertów lub zmianę miejsca imprezy. Tłumaczą, że przeszkadza im nie tylko głośna muzyka, ale również to, że imprezowicze zostawiają po sobie bałagan.

W piątek 24 czerwca na Wale Okrężnym w Gorzowie ponownie rusza Wartownia. Mieszkańcy Zawarcia, którym przeszkadza głośna muzyka domagali się zaniechania organizowania Wartowni lub zmiany miejsca imprezy. Ich sprzeciw sprawił, że teren został 150 mauzerami, czyli pojemnikami wypełnionymi wodą. To ma zneutralizować poziom hałasu. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Mieszkańcom Zawarcia przeszkadza głośna muzyka. Wartownia zostanie ogrodzona!”.

Jak się okazuje, teraz do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego została napisana kolejna petycja w sprawie Wartowni. Tym razem mieszkańcy ul. Spichrzowej domagają się zmiany lokalizacji lub zaniechania organizowania Wartowni. Ponadto mieszkańcy ul. Spichrzowej chcieliby się dowiedzieć, kto zgodził się na działalność Wartowni oraz o podanie obowiązków organizatora w kwestii utrzymania porządku i czystości w trakcie koncertów i wydarzeń towarzyszących oraz po ich zakończeniu.

- Projekt Wartownia odbywa się w okresie letnim w bezpośrednim miejscu naszego zamieszkania. Bardzo głośna muzyka, którą słychać również w nocy, a także hałaśliwe i wulgarne zachowanie pijanych uczestników imprez, zakłócających mir domowy mieszkańców, uniemożliwiając sen w porze nocnej i zaburzają poczucie bezpieczeństwa. Brak bariery architektonicznej powoduje rozprzestrzenienie się dźwięku na dużą odległość, który jest słyszalny również na prawym brzegu rzeki, co zakłóca ciszę nocą. Od strony ul. Wał Okrężny ma zostać ustawiona ściana z pojemników z wodą i stworzyć barierę dla dźwięku. Tutaj powstaje pytanie czy owa bariera nie będzie powodować odbicia dźwięku i spotęgowania go po prawej stronie rzeki? Czy to rozwiązanie zostało poddane ekspertyzie? - piszą w petycji mieszkańcy ul. Spichrzowej.

Ponadto mieszkańcy wskazują w petycji, że uczestnicy imprez na Wartowni zaśmiecają ul. Wał Okrężny oraz teren posesji znajdujących się przy tej ulicy, zostawiając po sobie potłuczone butelki, wymiociny i fekalia, stanowiące zagrożenie zdrowia dla mieszkańców ulicy i spacerujących gorzowian z dziećmi. Mieszkańcy ul. Spichrzowej podkreślają, że Wartownia nie była konsultowana społecznie. Nie zostały poznane opinie, stanowiska i propozycje dotyczące tego projektu od okolicznych mieszkańców, których dotykają skutki działalności Wartowni w sposób bezpośredni i dokuczliwy.

- Wśród rozwiązań jest przeniesieniu projektu w lokalizację niesąsiadującą z budynkami mieszkalnymi lub jego zaniechania w przypadku możliwości przeniesienia. Taką lokalizacją mogą być błonia nadwarciańskie przy ul. Fabrycznej, gdzie w okolicy znajdują się budynki niezamieszkałe i gdzie w przeszłości odbywały się imprezy masowe. Ponadto powinno się zobowiązać organizatora do sprzątania terenu w promieniu 500 metrów od Wartowni w każdą sobotę, niedzielę i poniedziałek rano przez całe wakacje – podkreślają mieszkańcy ul. Spichrzowej?

Petycja zostanie przekazana do według właściwości do Miejskiego Centrum Kultury. Co na to MCK? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie. Natomiast Wartownia startuje już w piątek 24 czerwca.

W piątkowy wieczór na scenie Wartowni wystąpi Miqro, Milkwish, Pesos. Natomiast dzień później, w sobotę 25 czerwca zaprezentuje się Catz'N'Dogz, Dj Tonka. Przez całe lato na scenie Wartowni odbędzie się łącznie 27 koncertów, zarówno muzyki klubowej, alternatywnej, jak i hip hopu. Ostatni koncert zaplanowano na niedzielę 28 sierpnia. „Tak będzie grała Wartownia 2022! Mamy dla Was program koncertów [lista]”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

1/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

2/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

2/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

3/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

3/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

4/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

4/4 Budowa Wartowni na ostatniej prostej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości