• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Tramwaj wraca na Piaski. Na razie na próbę

12 lipca 2022, 09:25, red
Coraz bliżej uruchomienia torowiska na osiedle Piaski. Ostatni tramwaj z Piasków odjechał w październiku 2017 roku, a testowo wrócić ma na tę trasę już w środę 13 lipca 2022 roku.

To jeszcze nie oznacza regularnego kursowania, ale wszystko wskazuje na to, że pierwotny termin uruchomienia linii na Piaski zostanie dotrzymany. Regularne kursy rozpoczną się w sierpniu. 

- Aktualny termin uruchomienia linii tramwajowej nr 2 i 3 na osiedle Piaski to 1 sierpnia 2022 roku. W związku z tym linia nr 1 Wieprzyce-Dowgielewiczowej oraz linia nr 3 Piaski-Dowgielewiczowej będzie obsługiwana przez tramwaje Twist od Pesy. Natomiast linia nr 2 Piaski-Wieprzyce będzie obsługiwana przez odnowione Helmuty z uwagi na pozostawione tam pętle tramwajowe – komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Mieszkańcy osiedla Piaski do domu przez ostatnie 5 lat musieli dojeżdżać autobusami komunikacji zastępczej. Linia T2 z uwagi na prace wzdłuż całego torowiska od Chrobrego przez Mieszka I i Kazimierza Wielkiego miała jeździć różnymi trasami. W sierpniu ma wszystko wrócić do normy. Odetchną mieszkańcy, którzy poruszają się na co dzień komunikacją miejską, łatwiej też będzie kierowcom, bo ze wspomnianych ulic, ale i z okolic I LO przy ulicy Puszkina znikną autobusy, które jeździły po dość wąskich uliczkach. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości