• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Lubuska kolej wraca na właściwe tory. Oby na dłużej!

4 lipca 2022, 11:14, mk
Wszystko wskazuje na to, że poprawia się komfort podróży na północy województwa lubuskiego. Lubuskie Polregio wyciąga szybko wnioski po serii krytycznych artykułów, między innymi na naszym portalu. Wydaje się, że sytuacja na torach została opanowana. Mamy nadzieję, że na dłużej.

Wiele słów krytyki przeczytali pod swoim adres w ostatnim czasie przedstawiciele lubuskiego zakładu Polregio. Nie było praktycznie dnia, aby na odcinku od Kostrzyna do Krzyża czy też z Gorzowa do Zbąszynka nie dochodziło do jakichś awarii. Wszystko przez braki taborowe i konieczność napraw po wypadkach. Na lubuskich torach brakowało sprawnego taboru, przez co nasi czytelnicy wielokrotnie skarżyli się na przewoźnika.

W ciągu ostatnich tygodni sytuacja uległa znaczącej poprawie. Na najbardziej obciążonej w województwie lubuskim trasie, czyli na linii kolejowej 203 z Kostrzyna przez Gorzów do Krzyża kursują teraz dwa najnowsze składy zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Do obsługi tego odcinka skierowano dwa trójczłonowe pojazdy SA95 (001,002), najnowszy tabor przewoźnika. Jeden z pojazdów kilka tygodni temu wrócił z naprawy powypadkowej, w związku z jesienna kolizja na przejeździe kolejowym. Na ten odcinek skierowano też pojazd SA139-032, czyli Link. 

O wiele lepiej ma być też na odcinku do Zbąszynka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, do obsługi trasy Gorzów - Zielona Góra udało się skierować klimatyzowane szynobusy SA139 Link. Dziś kursują pojazdy o numerach 003 oraz 023. Często spotykane na tym odcinku wiekowe pojazdy marki Düwag Wadloper DH2, będą wyjeżdżały na tę trasę tylko w sytuacjach awaryjnych. Klimatyzowane Linki, to o wiele lepsze rozwiązanie na tej trasie, niż wiekowe, poniemieckie pojazdy.

Widać też znaczącą poprawę, jeżeli chodzi o punktualność. Mniej awarii, częściowe zakończenie remontów na trasie między Poznaniem a Krzyżem sprawia, że do takich sytuacji, jakie miały miejsce w kwietniu, czy maju dochodzi coraz rzadziej. Odwołane pociągi, brak komunikacji zastępczej i jakiejkolwiek informacji dla pasażerów. Problemy pasażerów korzystających z usług Polregio bardzo często opisywaliśmy na naszych łamach, np. w artykule pt.: Lubuska kolej na trytytkach. Czy długo tak pociągnie?

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości