• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Kiedy tramwaje wrócą na os. Piaski?

28 czerwca 2022, 10:51
fot. Anna Kluwak
W połowie lipca mają zakończyć się prace przy przebudowie ul. Mieszka I, Roosevelta i Kazimierza Wielkiego. Dlatego mieszkańcy Gorzowa dopytują się czy sierpień, to aktualny termin powrotu tramwajów na os. Piaski w Gorzowie. Sprawdziliśmy na jakim etapie jest inwestycja i kiedy rzeczywiście zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 2 i 3.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Remontem 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I wraz z torowiskiem zajmuje się konsorcjum firm ZUE i FDO za kwotę miasto 69 mln 27 tys. zł. Prace w centrum są już na finiszu, do wykonania zostały jedynie drobne wykończenia brukarskie przy przejściach dla pieszych oraz na chodnikach.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Najwięcej pracy wykonawca ma wciąż na skrzyżowania ul. Mieszka I, Roosevelta i Kazimierza Wielkiego, gdzie zajmuje się przebudową torowiska tramwajowego. Obecnie trwa tam montaż szyn. - Na dodatkowy zakres zdecydowano się dla polepszeniem warunków technicznych torowiska i usprawnienie funkcjonowania skrzyżowania – podkreślał w maju Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Od zakończenia tego etapu zależy, kiedy na os. Piaski wrócą tramwaje. Według aktualnego aneksu do umowy, prace przy przebudowie torowiska tramwajowego powinny zakończyć się w połowie lipca 2022 roku. Z racji tego, że powoli zbliża się termin, to mieszkańcy Gorzowa dopytują się, kiedy tramwaje wrócą na os. Piaski i czy sierpień jest aktualny. Sprawdziliśmy to.

- Aktualny termin uruchomienia linii tramwajowej nr 2 i 3 na osiedle Piaski to 1 sierpnia 2022 roku. W związku z tym linia nr 1 Wieprzyce-Dowgielewiczowej oraz linia nr 3 Piaski-Dowgielewiczowej będzie obsługiwana przez tramwaje Twist od Pesy. Natomiast linia nr 2 Piaski-Wieprzyce będzie obsługiwana przez odnowione Helmuty z uwagi na pozostawione tam pętle tramwajowe – komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Obecnie MZK ma na stanie 14 tramwajów Twist od Pesy oraz 8 Helmutów, które zostały odnowione. Co ciekawe, 2 z 8 Helmutów zostały przebudowane na tramwaje dwukierunkowe, które obecnie służą do jazd szkoleniowych motorniczych. Dlatego też dopóki, nie zostanie dostarczonych do Gorzowa 6 nowych tramwajów od Pesy, linia na os. Piaski będzie obsługiwana przez Helmuty.

Na ten moment termin 1 sierpnia, jeżeli chodzi o uruchomienie komunikacji tramwajowej na os. Piaski wydaje się być niezagrożony. Warto przypomnieć, że tramwaje na os. Piaski nie jeżdżą od października 2017 roku, więc wróciłyby do kursowania po prawie 5 latach.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości