• Dziś /-1°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 96 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Chcesz podziwiać panoramę Gorzowa z balona? O tym musisz wiedzieć

30 czerwca 2022, 11:30
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W sobotę 2 lipca Gorzów będzie świętował 765 urodziny. Z tej okazji na mieszkańców Gorzowa czeka wiele atrakcji. Jedna z nich będzie widokowy lot balonem na uwięzi. Miasto podkreśla, że liczba miejsc będzie ograniczona i aby wsiąść do kosza balonowego będzie obowiązywała kolejka. Dlatego kto pierwszy ten lepszy.

Portal gorzowianin.com informował już o tym, że w sobotę 2 lipca mija 765. rocznica nadania praw miejskich dla Gorzowa. Obok tradycyjnych elementów świętowania, jak uroczysta sesja Rady Miasta Gorzowa i uderzenie w Dzwon Pokoju, nie zabraknie niespodzianek dla mieszkańców Gorzowa. Wśród nich będzie widokowy lot balonem na uwięzi z którego będzie można podziwiać panoramę miasta. Chętni będą mogli wybrać się na spacer na Murawy Gorzowskie razem ze Zbigniewem Rudzińskim, a wieczorem na scenie na Starym Rynku wystąpi Roksana Węgiel, natomiast na Wartowni zagra Tom Novy oraz Neevald.

Co trzeba wiedzieć o locie widokowym balonem na uwięzi?

Mieszkańcy Gorzowa w sobotę 2 lipca będą mogli całkowicie za darmo skorzystać z lotu widokowego balonem na uwięzi. To oznacza, że balon zakotwiczony do ziemi będzie unosił się na wysokość od 20 do 40 metrów i pełnił formę tarasu widokowego przez kilka minut. Atrakcja będzie znajdowała się na błoniach nad Wartą przy moście kolejowym przy ul. Fabrycznej.

Ze względu na niekorzystne prognozy pogody, zdecydowano o rozpoczęciu lotów widokowych szybciej, niż wcześniej planowano. Loty rozpoczną się już o godz. 18, a nie o godz. 19. - O tym, jak długo loty będą prowadzone, na podstawie aktualnej pogody, będzie decydował pilot - podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Będzie to atrakcja całkowicie bezpłatna dla mieszkańców Gorzowa. Na lot nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ale podczas wydarzenia chętnych obowiązuje kolejka w wyznaczonym miejscu na błoniach nad Wartą.

- Gondola balonu uniesie od 2 do 4 osób jednocześnie, w zależności od wagi pasażerów. W ciągu trzech godzin balon jest w stanie wznieść od 130 do 150 osób, stąd już teraz prosimy o wyrozumiałość. Osoby nietrzeźwe lub zachowujące się w sposób zagrażający bezpieczeństwu lotu, nie będą wpuszczane na pokład balonu. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w atrakcji tylko pod opieką osoby dorosłej - mówi Liberkowska.

Osoby decydujące się na udział w atrakcji są automatycznie traktowane jako nie posiadające żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do odbywania lotów wysokościowych. Udział w atrakcji oznacza akceptację warunków uczestnictwa i podporządkowanie się wskazówkom i poleceniom pilota balonu. Podczas wzniesienia, pilot wozi pasażerów balonem uczepionym do lin, maksymalnie do wysokości 20-40 metrów, w zależności od warunków meteorologicznych. Decyzję o wysokości na jaką wznosi się balon podejmuje pilot, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pasażerów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości