Wiadomości

Chcesz podziwiać panoramę Gorzowa z balona? O tym musisz wiedzieć

30 czerwca 2022, 11:30
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W sobotę 2 lipca Gorzów będzie świętował 765 urodziny. Z tej okazji na mieszkańców Gorzowa czeka wiele atrakcji. Jedna z nich będzie widokowy lot balonem na uwięzi. Miasto podkreśla, że liczba miejsc będzie ograniczona i aby wsiąść do kosza balonowego będzie obowiązywała kolejka. Dlatego kto pierwszy ten lepszy.

Portal gorzowianin.com informował już o tym, że w sobotę 2 lipca mija 765. rocznica nadania praw miejskich dla Gorzowa. Obok tradycyjnych elementów świętowania, jak uroczysta sesja Rady Miasta Gorzowa i uderzenie w Dzwon Pokoju, nie zabraknie niespodzianek dla mieszkańców Gorzowa. Wśród nich będzie widokowy lot balonem na uwięzi z którego będzie można podziwiać panoramę miasta. Chętni będą mogli wybrać się na spacer na Murawy Gorzowskie razem ze Zbigniewem Rudzińskim, a wieczorem na scenie na Starym Rynku wystąpi Roksana Węgiel, natomiast na Wartowni zagra Tom Novy oraz Neevald.

Co trzeba wiedzieć o locie widokowym balonem na uwięzi?

Mieszkańcy Gorzowa w sobotę 2 lipca będą mogli całkowicie za darmo skorzystać z lotu widokowego balonem na uwięzi. To oznacza, że balon zakotwiczony do ziemi będzie unosił się na wysokość od 20 do 40 metrów i pełnił formę tarasu widokowego przez kilka minut. Atrakcja będzie znajdowała się na błoniach nad Wartą przy moście kolejowym przy ul. Fabrycznej.

Ze względu na niekorzystne prognozy pogody, zdecydowano o rozpoczęciu lotów widokowych szybciej, niż wcześniej planowano. Loty rozpoczną się już o godz. 18, a nie o godz. 19. - O tym, jak długo loty będą prowadzone, na podstawie aktualnej pogody, będzie decydował pilot - podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Będzie to atrakcja całkowicie bezpłatna dla mieszkańców Gorzowa. Na lot nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ale podczas wydarzenia chętnych obowiązuje kolejka w wyznaczonym miejscu na błoniach nad Wartą.

- Gondola balonu uniesie od 2 do 4 osób jednocześnie, w zależności od wagi pasażerów. W ciągu trzech godzin balon jest w stanie wznieść od 130 do 150 osób, stąd już teraz prosimy o wyrozumiałość. Osoby nietrzeźwe lub zachowujące się w sposób zagrażający bezpieczeństwu lotu, nie będą wpuszczane na pokład balonu. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w atrakcji tylko pod opieką osoby dorosłej - mówi Liberkowska.

Osoby decydujące się na udział w atrakcji są automatycznie traktowane jako nie posiadające żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do odbywania lotów wysokościowych. Udział w atrakcji oznacza akceptację warunków uczestnictwa i podporządkowanie się wskazówkom i poleceniom pilota balonu. Podczas wzniesienia, pilot wozi pasażerów balonem uczepionym do lin, maksymalnie do wysokości 20-40 metrów, w zależności od warunków meteorologicznych. Decyzję o wysokości na jaką wznosi się balon podejmuje pilot, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pasażerów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości