• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zobacz panoramę miasta z... balona. Tak Gorzów będzie świętował urodziny

28 czerwca 2022, 18:03
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W sobotę 2 lipca Gorzów będzie świętował swoje urodziny. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji dla gorzowian. Będzie widokowy lot balonem na uwięzi z którego będzie można podziwiać panoramę miasta. Chętni będą mogli wybrać się na spacer na Murawy Gorzowskie razem ze Zbigniewem Rudzińskim, a wieczorem na scenie na Starym Rynku wystąpi Roksana Węgiel, natomiast na Wartowni zagra Tom Novy oraz Neevald.

W sobotę 2 lipca mija 765. rocznica nadania praw miejskich dla Gorzowa. Obok tradycyjnych elementów świętowania, jak uroczysta sesja Rady Miasta Gorzowa i uderzenie w Dzwon Pokoju, nie zabraknie niespodzianek dla mieszkańców Gorzowa.

Lot widokowy balonem na uwięzi

To będzie zupełna nowość w Gorzowie. Mieszkańcy Gorzowa w sobotę 2 lipca w godz. 19-22 będą mogli całkowicie za darmo skorzystać z nie lada atrakcji, jaką będzie lot widokowy balonem na uwięzi. Lot będzie realizowany na błoniach nad Wartą przy moście kolejowym przy ul. Fabrycznej.

Balon będzie unosił się na wysokość od 20 do 40 metrów. Czas pobytu w balonowym koszu będzie wynosił od 3 do 5 minut. Balon będzie realizował loty przez ok. 3 godziny. W ciągu godziny pilot jest w stanie obsłużyć ok. 60 osób.

- Aby wsiąść do balonowego kosza nie trzeba się zapisywać. Jednak nie gwarantujemy, że pilot obsłuży wszystkich chętnych. Na przebieg przedsięwzięcia ma wpływ pogoda i warunki atmosferyczne – podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

ChodźMy na spacer” po Gorzowie

W sobotę o godz. 10 na Starym Rynku, na mieszkańców będzie czekał Zbigniew Rudziński, który zaprosi na kolejny spacer po Gorzowie. Tym razem trasa będzie wiodła na Murawy Gorzowskie. Hasło spaceru to „Przez Saharę, Złoty Widok na Koniec Świata”. Planowany czas wycieczki to około 3,5 godziny.

Wieczorne koncerty i wydarzenia

W sobotni wieczór o godz. 19 na scenie na Starym Rynku wystąpi Roksana Węgiel, czyli artystka młodego pokolenia, która wygrała pierwszą edycję programu The Voice Kids oraz zwyciężyła w 16. edycji Eurowizji dla dzieci z piosenką "Anyone I Want to Be". 17-latka wydała do tej pory jedną płytę oraz kilka singli. Wśród jej najpopularniejszych utworów jest właśnie piosenka "Anyone I Want To Be", "Korona" oraz "Nowa Ja".

Również o godz. 19 rozpoczną się koncerty w Wartowni przy ul. Wał Okrężny. Tam na scenie zobaczymy takie gwiazdy sceny muzycznej, jak Tom Novy oraz Neevald.

Z kolei o godz. 20.30 w amfiteatrze MCKzaprezentuje się jeden z najwybitniejszych skrzypków młodego pokolenia Adam Bałdych w towarzystwie Gorzowskiej Orkiestry Dętej w projekcie muzycznym „Papusza”. O tej samej godzinie, na Scenie Letniej teatru im. J. Ostery wystąpi Daniel Olbrychski z programem „One man show”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości