• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Takiej imprezy jeszcze nie było! W Gorzowie odbędzie się festiwal Polska od kuchni

10 czerwca 2022, 10:12
fot. facebook.com/polskaodkuchni
W niedzielę 19 czerwca do Gorzowa zjadą członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, aby zaprezentować swoje najlepsze i najpopularniejsze potrawy. „Polska od kuchni” to największa impreza kulinarna w Polsce, która tym razem zawita również do Gorzowa. Start w niedzielę o godz. 11 na Starym Rynku.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji. Wielki finał imprezy odbędzie się we wrześniu na błoniach Stadionu Narodowego, jednak zanim to nastąpi, festiwal odbędzie się w wybranej lokalizacji w każdym z województw.

„Polska od kuchni” zawita również do Gorzowa. Impreza odbędzie się w niedzielę 19 czerwca na Starym Rynku. Start o godz. 11, wstęp bezpłatny. - Już wkrótce zaprezentujemy wam „Polskę od kuchni”, czyli od strony smaków, zapachów i wyjątkowych lokalnych potraw. Razem odkryjemy zasady zdrowego odżywiania i będziemy pielęgnować polskie tradycje. Będziemy promować popularne i nieznane produkty oraz zaprezentujemy ich wykorzystanie podczas warsztatów i pokazów kulinarnych - każdy będzie miał możliwość obserwować proces przygotowania wyśmienitych potraw, a później skosztować ich wspaniałego smaku – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Co czeka na osoby, które zdecydują się wybrać w niedzielę na Stary Rynek? Rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, Pokazy i warsztaty kulinarne prowadzone przez znanych szefów kuchni, w trakcie których poznamy najlepsze przepisy i najciekawsze tajniki kulinarne mistrzów kuchni. Każdy uczestnik pokazu otrzyma porcję przygotowanego dania, aby sam mógł ocenić jego walory smakowe. Ponadto odbędą się różnorodne warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów w specjalnie wydzielonych strefach.

Nie zabraknie również jarmarku produktów regionalnych, podczas którego będziemy mogli zaopatrzyć się w świeże, pachnące, sezonowe warzywa i owoce, wysokiej jakości wyroby spożywcze lokalnych producentów oraz piękne rękodzieła regionalnych rzemieślników.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości