• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Rozkopana ul. Hawelańska po awarii. Kiedy droga będzie przejezdna?

8 czerwca 2022, 12:00
fot. Damian Pyta
W centrum Gorzowa koło Studni Czarownic doszło do awarii ciepłociągu. Usterka co prawda została naprawiona, ale droga jest wciąż rozkopana i kierowcy nie mogą przejechać ul. Wełniany Rynek i Hawelańską w stronę ul. Jagiełły.

We wtorek 7 czerwca doszło do awarii ciepłociągu koło Studni Czarownic w Gorzowie. Usterka spowodowała, że koniecznie było zamknięcie skrzyżowania ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek, a następnie zerwanie asfaltu i rozkopanie drogi, aby dostać się do rur. Tym samym kierowcy nie mieli możliwości przejechania ul. Wełniany Rynek i Hawelańską w kierunku ul. Jagiełły.

Na czas prac, mieszkańcy budynków przy ul. Sikorskiego 119,120,122, ul. Chrobrego 34, ul. Sikorskiego 133-134, ul. Hawelańskiej 6, ul. Hawelańskiej 11, ul. Zabytkowej 4, ul. Pocztowej 13A nie mieli ciepłej wody w kranach.

Po kilku godzinach prac, awaria została usunięta i o godz. 17 we wtorek mieszkańcy mieli już ponownie ciepłą wodę. Jednak naprawa ciepłociągu nie oznaczała ponownego otwarcia dla ruchu skrzyżowania ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek.

W środę 8 czerwca rozpoczęły się roboty związane z odtworzeniem jezdni i nawierzchni asfaltowej. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, prace naprawcze potrwają do czwartku 9 czerwca, wówczas droga ma zostać ponownie otworzona dla ruchu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości