• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

"Bo szyba nie odda". Wandale zniszczyli wiatę przystankową

9 czerwca 2022, 20:35
fot. czytelnik Krzysztof
W czwartek 9 czerwca została wybita szyba w wiacie znajdującej się na przystanku autobusowym przy ul. Marcinkowskiego w Gorzowie. Niestety wandale to spory problem w mieście, ponieważ za nic mają dobro wspólne i co jakiś czas niszczą przystanki czy też elewacje budynków.

Problem niszczenia wiat przystankowych w Gorzowie poruszaliśmy na portalu gorzowianin.com wielokrotnie. Wandale nie mają litości i wybijają szyby oraz malują graffiti na wiatach zwłaszcza w trakcie weekendów, bo „szyba i wiata przecież nie odda”. Jednak tym razem, wiata przystankowa została zniszczona w ciągu dnia o czym poinformował nas czytelnik Krzysztof. W czwartek 9 czerwca została wybita szyba w wiacie przystankowej na os. Staszica.

- Świeżo wybita szyba na przystanku przy ul. Marcinkowskiego koło pętli autobusowej na Staszica. Jak jechałem do pracy przed godz. 10 to szyba jeszcze była. Teraz jak wracałem wieczorem, to już była wybita - opowiada czytelnik Krzysztof.

Urzędnicy przyznają wprost, że wandale to spory problem, ponieważ za nic mają dobro wspólne i niszczą wiaty przystankowe – czy to wybijając szyby czy też malując graffiti, a raczej coś, co graffiti ma przypominać. W ciągu całego roku na naprawę zniszczonych wiat przystankowych miasto wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości