• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Tym razem driftowania nie było. Posypały się mandaty

9 czerwca 2022, 10:29
foto: Policja w Gorzowie
Aż 41 mandatów karnych na kwotę ponad 12 tysięcy złotych wystawili gorzowscy policjanci tylko jednej nocy. W środowy wieczór na ulicy Złotego Smoka spotkali się amatorzy driftownia. Na widok policyjnych radiowozów szybko się rozjechali, ale tym razem funkcjonariusze byli przygotowani na taki scenariusz.

- W środowy wieczór, po godzinie 22, na gorzowskich ulicach spotkali się fani tuningowanych aut. Kierowcy z nieformalnej grupy, dobrze znanej policjantom ruchu drogowego, regularnie trafiają do notatników funkcjonariuszy z adnotacją o drogowych wykroczeniach - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Fani nielegalnych wyścigów na widok policyjnych radiowozów tradycyjnie postanowili zmienić miejsce zgromadzenia. - Na taki ruch przygotowani byli funkcjonariusze. Patrole w mieście monitorowały trasę ich przejazdu. Kierowcy pojechali między innymi w okolice nadwarciańskiego bulwaru. W zabezpieczenie zaangażowani byli policjanci gorzowskiej komendy miejskiej, a także wojewódzkiej - dodaje Grzegorz Jaroszewicz. 

Kierowcy do późnych godzin nocnych zmieniali swoje miejsce, podróżując przez miasto. To nie tylko mieszkańcy naszego miasta i okolic, ale także osoby spoza województwa lubuskiego. Policjanci wystawili tej nocy 41 mandatów karnych na kwotę ponad 12 tysięcy złotych, głównie za przekroczenie prędkości i stan techniczny auta. 

- Przyglądając się pojazdom, które przyjeżdżają na tego typu zloty, nietrudno zauważyć, że niektóre najpierw powinny trafić do warsztatu. Ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Wiszące elementy karoserii czy ich brak, opony bez bieżnika to tylko niektóre przykłady. Z tego powodu policjanci zatrzymali aż 7 dowodów rejestracyjnych - podsumowuje Jaroszewicz. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości