Wiadomości

Prezes Stali Gorzów zatrzymany. Usłyszał zarzuty

9 czerwca 2022, 09:12
fot. facebook
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali zatrzymali Marka G, prezesa Stali Gorzów. Usłyszał on zarzuty związane z oszustwami podatkowymi na kwotę 66 mln zł.

We wtorek 7 czerwca funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie zatrzymali 7 osób w związku ze śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej działającej w branży paliwowej. Wśród zatrzymanych jest również Marek G., prezes Stali Gorzów, jednak jak zaznaczają śledczy, nie był on członkiem grupy przestępczej.

- Chodzi o kwotę ponad 66 milionów złotych pochodzącą z czynów zabronionych, popełnionych przez zorganizowaną grupę przestępczą, której wyżej wymieniony nie był członkiem, dotyczących wystawiania faktur VAT, którą była przyjmowana na rachunek prowadzonego przez niego kantoru wymiany walut - mówi Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

Marek G. usłyszał zarzut dotyczący popełnienia przestępstwa tzw. prania brudnych pieniędzy. Prezes Stali nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Zatrzymanie prezesa gorzowskiego klubu ma związek ze śledztwem dotyczącym wyłudzenia podatku VAT. Na czele grupy, który działała w latach 2015-2019, miał stać Zbigniew D. Mężczyzna od stycznia 2020 roku znajduje się w areszcie, zaś jego działalność jest dokładnie prześwietlana przez śledczych, co doprowadziło już do zatrzymania kilkunastu osób.

Zdaniem śledczych, chociaż Marek G. nie należał do grupy przestępczej, to przez prowadzony przez niego internetowy kantor w latach 2017-2019 przeszło 66 mln zł. Kwota ta pochodziła z przestępstwa, o czym prezes gorzowskiego klubu zdaniem śledczych miał zdawać sobie sprawę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości