• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 26 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Oznakowane drzewa w parku Róż. Co się z nimi stanie?

6 czerwca 2022, 09:09
fot. czytelnik Jacek
Kilkadziesiąt drzew nad rzeką Kłodawką zostało oznakowanych, w tym również pomniki przyrody. Mieszkaniec Gorzowa dopytuje się, co się stanie z tymi drzewami. Jak się okazuje, większość wymaga niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, natomiast dwie sztuki pójdą pod topór.

Do portalu gorzowianin.com zgłosił się zaniepokojony mieszkaniec Gorzowa, który wskazuje, że kilkadziesiąt drzew rosnących w parku Wiosny Ludów, czyli popularnym parku Róż zostało ponumerowanych. - Byłem na spacerze w parku Róż. Mnóstwo drzew w parku jest oznaczonych, również pomniki przyrody. Pytanie czy będą coś wycinać? - pyta się czytelnik Jacek.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa. Po tygodniu dostaliśmy odpowiedź. Jak się okazuje, na terenie parku został wykonany przegląd drzew pod kątem oceny stanu fitosanitarnego poszczególnych egzemplarzy.

- Przegląd taki prowadzi się, po pierwsze dla oceny bezpieczeństwa mieszkańców, korzystających z parku, po drugie, ze względów pielęgnacyjnych, na przykład wykrycia zagrażających drzewom chorób. Podczas takich przeglądów drzewa oznacza się do celów identyfikacyjnych. W wyniku tego przeglądu oznaczono drzewa wymagające wykonania niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych – między innymi usunięcia suchych konarów, nadłamanych gałęzi, wykonania prześwietlenia koron niektórych drzew dla poprawy ich statyki. W trakcie oględzin stwierdzono, że dwa drzewa są obumarłe i będą wymagały usunięcia – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości