Wiadomości

Oznakowane drzewa w parku Róż. Co się z nimi stanie?

6 czerwca 2022, 09:09
fot. czytelnik Jacek
Kilkadziesiąt drzew nad rzeką Kłodawką zostało oznakowanych, w tym również pomniki przyrody. Mieszkaniec Gorzowa dopytuje się, co się stanie z tymi drzewami. Jak się okazuje, większość wymaga niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, natomiast dwie sztuki pójdą pod topór.

Do portalu gorzowianin.com zgłosił się zaniepokojony mieszkaniec Gorzowa, który wskazuje, że kilkadziesiąt drzew rosnących w parku Wiosny Ludów, czyli popularnym parku Róż zostało ponumerowanych. - Byłem na spacerze w parku Róż. Mnóstwo drzew w parku jest oznaczonych, również pomniki przyrody. Pytanie czy będą coś wycinać? - pyta się czytelnik Jacek.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa. Po tygodniu dostaliśmy odpowiedź. Jak się okazuje, na terenie parku został wykonany przegląd drzew pod kątem oceny stanu fitosanitarnego poszczególnych egzemplarzy.

- Przegląd taki prowadzi się, po pierwsze dla oceny bezpieczeństwa mieszkańców, korzystających z parku, po drugie, ze względów pielęgnacyjnych, na przykład wykrycia zagrażających drzewom chorób. Podczas takich przeglądów drzewa oznacza się do celów identyfikacyjnych. W wyniku tego przeglądu oznaczono drzewa wymagające wykonania niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych – między innymi usunięcia suchych konarów, nadłamanych gałęzi, wykonania prześwietlenia koron niektórych drzew dla poprawy ich statyki. W trakcie oględzin stwierdzono, że dwa drzewa są obumarłe i będą wymagały usunięcia – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości