• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Masa rowerów przejechała przez miasto. Tak rowerzyści kręcili kilometry dla Gorzowa [zdjęcia]

4 czerwca 2022, 19:20
W sobotnie popołudnie blisko 800 rowerzystów wzięło udział w czerwcowej masie rowerowej, która przejechała ulicami Gorzowa. Rowerzyści wystartowali z parku Górczyńskiego i mieli do pokonania 13-kilometrową trasę. Wszystko w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
W sobotę 4 czerwca odbyła się masa rowerowa, która była doskonałą okazją do tego, aby kręcić wspólnie kilometry dla Gorzowa. Wszystko przez to, że Gorzów bierze udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Od początku walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, która wystartowała 1 czerwca, rowerzyści kręcą dla naszego miasta średnio po 17 tys. km dziennie.

Dlatego sobotnia masa rowerowa była doskonałą okazją do przejechania kolejnych kilometrów dla Gorzowa. Jak się okazało, frekwencja dopisała. W parku Górczyńskim skąd startowała masa rowerowa zgromadził się tłum rowerzystów - od najmłodszych w towarzystwie rodziców, poprzez nastolatków, osoby w średnim wieku, aż po seniorów. Blisko 800 rowerzystów pokonało trasę o długości 13,5 km. Przejazd zakończył się na Starym Rynku.

Trasa wiodła następującymi ulicami: start park Górczyński, ul. Okulickiego, ul. Kombatantów, ul. Szarych Szeregów, ul. Dekerta, ul. Czartoryskiego, rondo Górczyńskie, ul. Górczyńska, rondo Barlineckie, ul. Wyszyńskiego, rondo Wyszyńskiego. Następnie rowerzyści przejadą ul. Roosevelta, ul. Kosynierów Gdyńskich, Borowskiego, Dąbrowskiego, Jagiełły, Wybickiego, przez rondo Kosynierów Gdyńskich, ul. Estkowskiego, ul. Orląt Lwowskich, ul. Sikorskiego, skręcą w ul. Chrobrego i pojadą mostem Staromiejskim. Dalej trasa będzie prowadziła przez ul. Fabryczną, ul. Waryńskiego, ul. Śląską, Towarową, Fabryczną, mos Staromiejski, ul. Chrobrego, deptak na Sikorskiego i przejazd zakończyli na Starym Rynku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości