• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Masa rowerów opanuje miasto. Rowerzyści będą kręcić kilometry dla Gorzowa

3 czerwca 2022, 13:00
fot. archiwum
W sobotę 4 czerwca o godz. 18 z parku Górczyńskiego w Gorzowie wyruszy masa rowerowa, która będzie poświęcona rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rowerzyści, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mieli do pokonania 13-kilometrową trasę.

W środę 1 czerwca ruszyła rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której udział biorą rowerzyści z Gorzowa i okolic. Do tej pory uczestnicy rywalizacji przejechali ponad 37 tys. 550 km, które zostały zapisane na koncie naszego miasta. Wynika z tego, że rowerzyści kręcą średnio po 17 tys. km dziennie. Na ten moment Gorzów zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Natomiast w najbliższą sobotę 4 czerwca będzie kolejna okazja do tego, aby kręcić wspólnie kilometry dla Gorzowa. Wszystko za sprawą masy rowerowej, która w sobotę 4 czerwca wystartuje o godz. 18 z parku Górczyńskiego.

- Mamy nadzieję, że pobijemy rekord z września 2019 roku, który wynosi 747 osób biorących udział w masie rowerowej. Liczymy że uda się przejechać ulicami w liczbie 1000 rowerzystek i rowerzystów – mówi Paweł Najdora ze stowarzyszenia Rowerowy Gorzów.

Rowerzyści podczas sobotniej masy rowerowej będą mieli do pokonania trasę o długości 13,5 kilometra. Przejazd zakończy się na Starym Rynku. Udział może wziąć każda chętna osoba posiadająca rower.

Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: start park Górczyński, ul. Okulickiego, ul. Kombatantów, ul. Szarych Szeregów, ul. Dekerta, ul. Czartoryskiego, rondo Górczyńskie, ul. Górczyńska, rondo Barlineckie, ul. Wyszyńskiego, rondo Wyszyńskiego. Następnie rowerzyści przejadą ul. Roosevelta, ul. Kosynierów Gdyńskich, Borowskiego, Dąbrowskiego, Jagiełły, Wybickiego, przez rondo Kosynierów Gdyńskich, ul. Estkowskiego, ul. Orląt Lwowskich, ul. Sikorskiego, skręcą w ul. Chrobrego i pojadą mostem Staromiejskim. Dalej trasa będzie prowadziła przez ul. Fabryczną, ul. Waryńskiego, ul. Śląską, Towarową, Fabryczną, mos Staromiejski, ul. Chrobrego, deptak na Sikorskiego i przejazd zakończą na Starym Rynku.

Aby wziąć udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski należy pobrać ze sklepu Google Play darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje pokonane kilometry na rowerze. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.a

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości