• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

W butach z kotem dla Kingi. Szlakiem torów żużlowych

3 czerwca 2022, 12:52
Kinga potrzebuje 300 tysięcy złotych, aby przestało ją boleć, i aby mogła przejść przez życie o własnych nogach. Pieniądze dla Kingi zbiera pan Jacek z kotem Parysem, którzy wspólnie wędrują po świecie, zbierając pieniądze. Tym razem trafili do Gorzowa.

Okazją będzie piknik, który odbędzie się przed piątkowym meczem żużlowym z Ostrowią Ostrów. Kot Parys, wraz ze swoim opiekunem będą gośćmi pikniku zorganizowanego przez KS Stal Gorzów z okazji dnia dziecka. Oprócz wielu atrakcji - jedną z najważniejszych będzie właśnie kot-pomagacz. 

- Parysa dostałem od Kingi, pierwszego dnia wszedł mi do kaptura i ta przyjaźń trwa do dziś. Parys w celach pomocowych przeszedł już Polskę wzdłuż i wszerz. Teraz czas na szlak klubów żużlowych. 1137 km drogi człowieka z kotem, po to, aby Kingę postawić na nogi. Kinga potrzebuje 300.000 zł, aby przestało boleć, i aby mogła na własnych nogach przejść przez życie. Kwota ta dla jednej osoby jest duża, dla wielu staje się małą. Dajmy jej nowy świat. Tak po prostu. Po ludzku - opowiada Jacek Balcerak, który wędruje z czworonogiem przez świat.

Kinga choruje na artrogrypozę. Jest to wrodzona sztywność stawów. Choroba odbiera jej możliwość poruszania, powoduje przykurcze i deformacje sylwetki. Z tym jeszcze można żyć.  Z bólem który jej towarzyszy na co dzień, już nie. Kinga ma teraz piętnaście lat i nomen omen czeka ja teraz 15 operacja. Ta która może ją postawić na nogi. Całe jej dzieciństwo to pobyty w szpitalu, rekonwalescencje. Jej kartoteką schorzeń można obdzielić parę osób, a ona musi dźwigać swój los na wątłych ramionach. Smutne takie dzieciństwo gdy inne dzieci z wypiekami na twarzy marzą o nowym rowerze, jeździe konnej, nowoczesnym komputerze. Kinga marzy, aby nie bolało.

Jacek wraz z kotem już od wczoraj są w okolicach Gorzowa. Przedstawiciele KS Stal Gorzów postanowili powitać gościa na drodze pomiędzy Strzelcami Krajeńskimi a Gorzowem. Jacek z kotem i dyrektorem KS Stal Gorzów spotkali się w okolicach Nierzymia. 

Wy też możecie pomóc Kindze oraz czworonogowi, wpłącając datek przez portal siepomaga. W tym celu założona jest specjalna skarbonka: https://www.siepomaga.pl/parys-dla-kingi

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości