• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Będą zmiany na Roosevelta. Kierowcy wjadą w ul. Mieszka I

2 czerwca 2022, 10:29
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W piątkowy wieczór nastąpi zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Roosevelta, Mieszka I, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego. Przejazd zostanie przełożony z jezdni północnej na południowej. Dzięki czemu, kierowcy będą mogli w końcu wjechać w ul. Mieszka I z ul. Roosevelta. Wszystkie prace mają zakończyć się w lipcu 2022 roku.

Remontem 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I wraz z torowiskiem zajmuje się konsorcjum firm ZUE i FDO za kwotę miasto 69 mln 27 tys. zł. Miasto zleciło wykonawcy wykonanie dodatkowego etapu, który obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta i Kazimierza Wielkiego. Termin zakończenia prac do lipiec 2022 roku.

W piątek 3 czerwca wykonawca przystąpi do kolejnych prac. W piątkowy wieczór na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego nastąpi zmiana organizacji ruchu - przejazd zostanie przełożony z jezdni północnej na południową. Co istotne, wykonawca udostępni wjazd i wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Roosevelta.

Ruch pojazdów zostanie poprowadzony dwukierunkowo (po jednym pasie ruchu w każdym kierunku) po południowej jezdni trasy średnicowej. Przejazd z północnej jezdni na południową będzie odbywał się poprzez nawierzchnie tymczasowe, zlokalizowane w pasie rozdziału między jezdniami.

Zachowany zostanie wjazd z Al. ks. Andrzejewskiego w ul. Kazimierza Wielkiego. Wjazd ze skrzyżowania na ul. Mieszka I będzie możliwy wyłącznie od ul. Roosevelta, wyjazd z ul. Mieszka I na skrzyżowanie będzie możliwy wyłącznie w prawo, w Al. ks. Andrzejewskiego. Natomiast ul. Chodkiewicza od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wyszyńskiego pozostanie drogą jednokierunkową.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości