W styczniu rozpoczęły się pierwsze prace przy rozbudowie cmentarza przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Rozbudową nekropolii o kolejne 2 hektary zajmuje się firma Budomex S.A. za kwotę 3 mln 949 tys. zł. Nekropolia jest powiększana w stronę byłych poligonów pomiędzy ul. Słowiańską, a ul. Kamienną.
Prace przy rozbudowie cmentarza są już na zaawansowanym etapie. Gotowa jest już prawie kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa oraz przyłącza pod oświetlenie. Ułożono również krawężniki, dzięki którym widać, jak będą przebiegały ścieżki. Ponadto przystąpiono do montażu studzienek i wpustów. Nadal trwają również prace związane z wyrównaniem terenu.
W ramach rozbudowy nekropolii powstanie około 1,5 tys. nowych miejsc na pochówki. Będzie też nowe oświetlenie, ścieżki dla pieszych, ogrodzenie, punkty czerpania wody i nasadzenia. Wykonawca ma czas do końca września 2022 roku na przeprowadzenie wszystkich prac.
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |
|
![]() |
Kabaret Neo-Nówka - Pokolenie DNA - Nowy Program 2025
21 listopada 2025
kup bilet |
![]() |
Koncert ANKH
8 marca 2025
kup bilet |
![]() |
Największe przeboje Edyty Geppert
20 marca 2025
kup bilet |