• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Spichrzowa jednak z kolejnym opóźnieniem

31 maja 2022, 09:39
fot. Damian Pyta
Remont ul. Spichrzowej miał się zakończyć do końca maja. Jednak już wiadomo, że inwestycja nie zostanie ukończona w terminie. Póki co, ul. Spichrzowa jest drogą ślepą, a kierowcy mogą korzystać z nowego parkingu.

Do końca maja miały zakończyć się prace związane z budową nowego odcinka ul. Spichrzowej. W ubiegłym tygodniu wykonawca zajmował się wylewaniem asfaltu i zapewniał, że droga będzie przejezdna. Jednak nie wszystko poszło tak, jak zapowiadał wykonawca.

Co prawda, kierowcy mogą wjechać z ul. Hejmanowskiej i Spichrzowej w nową drogę, ale póki co nowy fragment Spichrzowej jest drogą ślepą. Jest jedynie możliwość dojazdu do garaży oraz zaparkowania na nowym parkingu. Nie ma natomiast przejazdu w stronę ul. Teatralnej, na wysokości przystanku kolejowego. Tak ciągle jeszcze trwają prace.

W związku z tym, że firma Maldrobud nie zrealizuje inwestycji w wyznaczonym terminie i poprosiła o spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Gorzowa. Te ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu. Wówczas zostanie ustalony nowy termin zakończenia prac. Przed wykonawcą jeszcze frezowanie oraz rozbiórka nawierzchni na pozostałym odcinku drogi.

Według pierwotnego inwestycja warta 4 mln 423 tys. 365,02 zł miała być gotowa do końca stycznia 2022 roku, później mówiono o połowie i końcówce marca, a także o końcówce maja.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości