• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Triathlon w Gorzowie. Spore utrudnienia dla kierowców

1 czerwca 2022, 11:14
fot. archiwum
Gorzów będzie po raz pierwszy organizatorem triathlonu. W związku z zawodami, które odbędą się 5 czerwca, kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej czekają spore utrudnienia. Zamknięty zostanie m.in. most Staromiejski czy ul. Grobla.

W niedzielę 5 czerwca po raz pierwszy w Gorzowie odbędą się zawody z cyklu Samsung River Triathlon Series. Zawodnicy będą startowali na dwóch dystansach – 1/4 IM oraz 1/8 UM. Pływanie odbędzie się w rzece Warcie, trasa kolarska będzie sięgała aż na wysokość Brzozowca, a trasa biegowa skupi się na Zawarciu oraz nadwarciańskich bulwarach. Więcej na temat dokładnej trasy triathlonu przeczytasz w artykule "Triathlon w Gorzowie. Znamy dokładną trasę pływania, jazdy na rowerze i biegu".

W związku z zawodami, które potrwają od godz. 7 rano w niedzielny poranek aż do godz. 13, kierowcy oraz pasażerowie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji muszą liczyć się z utrudnieniami.

Utrudnienia i objazdy

Na czas trwania zawodów zamknięta dla ruchu zostanie ul. Grobla oraz ul. Fabryczna od ronda św. Jerzego do ronda ks. Sadownika (skrzyżowanie z ul. Towarową), a także ul. Nadbrzeżna, most Staromiejski, ul. Koniawska i ul. Poznańska (od strony centrum miasta do wiaduktu nad drogą ekspresową S3, razem w tym wiaduktem).

W ramach organizacji ruchu wprowadzone zostaną następujące objazdy:

- z Zawarcia (ul. Śląskiej) do centrum – ulicami Wawrzyniaka, Kolejową, Przemysłową, Woskową, Zieloną, poprzez specjalną śluzę na skrzyżowaniu z ul. Grobla, Trasą Nadwarciańską i Warszawską. W rejonie śluzy ruch w poprzek trasy kolarskiej będzie umożliwiany przez Policję,

- z centrum miasta na Zawarcie – ulicami Jagiełły (lub alternatywnie Spichrzową i Hejmanowskiej), Warszawską, Trasą Nadwarciańską, Zieloną i Woskową, również poprzez śluzę,

- z Zawarcia na drogę krajową nr 22 oraz w kierunku drogi ekspresowej S3 – ulicą Woskową – skręt w prawo w ul. Grobla w specjalnie wydzielony korytarz, prowadzący do wlotu na Trasę Nadwarciańską

- z os. Poznańskiego, Ciecierzyc do centrum Gorzowa – ulicami Strażacką lub Wylotową i Kobylogórską. Następnie z Kobylogórskiej zostanie dopuszczony skręt w lewo, w Koniawską i w prawo, w Kasprzaka, poprzez wydzieloną śluzę, na której ruch będzie kierowany przez Policję. Z ul. Kasprzaka kierowcy będą mogli skręcić w Trasę Nadwarciańską i dojechać do centrum miasta. Od centrum Gorzowa na ul. Kobylogórską i dalej kierowcy również będą mogli się przedostać poprzez tą samą śluzę.

- z miejscowości Karnin do Gorzowa dojazd będzie możliwy ulicami Letnią, Zagrodową, Spokojną, Skromną, Sulęcińską, Niwicką, Kasprzaka i Trasą Nadwarciańską.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości