• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Mieszkańcy Gorzowa wciąż mogą zgłaszać się do programu in vitro

31 maja 2022, 10:36
Pary z Gorzowa, które zmagają się z problemem niepłodności mogą zgłaszać się do programu in vitro. W ubiegłym roku kwalifikację przeszło 10 par, a jedna z nich spodziewa się już dziecka. Program potrwa do 2024 roku.

Po wielu latach walki o uruchomienie miejskiego programu in vitro, mieszkańcy Gorzowa w końcu mogą korzystać z pomocy w ramach programu polityki zdrowotnej "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro dla mieszkańców Gorzowa w latach 2021-2024". Program in vitro dla par z Gorzowa ruszył w ubiegłym roku.

Przez pierwsze pięć miesięcy funkcjonowania programu (sierpień – grudzień 2021) zgłosiło się do niego 18 par z Gorzowa, dziesięć przeszło kwalifikację medyczną i formalną. Ostatecznie w ubiegłym roku procedurze zapłodnienia pozaustrojowego poddano sześć par, trzy z nich podeszły do transferu zarodka. Jedna para spodziewa się dziecka.

Dlatego też władze Gorzowa zachęcają kolejnych mieszkańców Gorzowa, którzy zmagają się z problemami niepłodności o skorzystanie z pomocy. Aby zgłosić się do programu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie kliniki InviMed w Poznaniu.

Uczestnicy programu mają prawo do skorzystania z jednorazowego dofinansowania w wysokości do 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub jednorazowego dofinansowania w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka. Program będzie realizowany do 2024 roku, a miasto przeznaczył na jego realizację 1 mln 860 tys. zł. Więcej na temat tego, jak otrzymać dofinansowanie oraz jakie kryteria trzeba spełnić przeczytasz TUTAJ.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości