Wiadomości

Mieszkańcy Gorzowa wciąż mogą zgłaszać się do programu in vitro

31 maja 2022, 10:36
Pary z Gorzowa, które zmagają się z problemem niepłodności mogą zgłaszać się do programu in vitro. W ubiegłym roku kwalifikację przeszło 10 par, a jedna z nich spodziewa się już dziecka. Program potrwa do 2024 roku.

Po wielu latach walki o uruchomienie miejskiego programu in vitro, mieszkańcy Gorzowa w końcu mogą korzystać z pomocy w ramach programu polityki zdrowotnej "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro dla mieszkańców Gorzowa w latach 2021-2024". Program in vitro dla par z Gorzowa ruszył w ubiegłym roku.

Przez pierwsze pięć miesięcy funkcjonowania programu (sierpień – grudzień 2021) zgłosiło się do niego 18 par z Gorzowa, dziesięć przeszło kwalifikację medyczną i formalną. Ostatecznie w ubiegłym roku procedurze zapłodnienia pozaustrojowego poddano sześć par, trzy z nich podeszły do transferu zarodka. Jedna para spodziewa się dziecka.

Dlatego też władze Gorzowa zachęcają kolejnych mieszkańców Gorzowa, którzy zmagają się z problemami niepłodności o skorzystanie z pomocy. Aby zgłosić się do programu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie kliniki InviMed w Poznaniu.

Uczestnicy programu mają prawo do skorzystania z jednorazowego dofinansowania w wysokości do 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub jednorazowego dofinansowania w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka. Program będzie realizowany do 2024 roku, a miasto przeznaczył na jego realizację 1 mln 860 tys. zł. Więcej na temat tego, jak otrzymać dofinansowanie oraz jakie kryteria trzeba spełnić przeczytasz TUTAJ.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości