Wiadomości

Triathlon w Gorzowie. Znamy dokładną trasę pływania, jazdy na rowerze i biegu

24 maja 2022, 12:52
fot. konin.pl
W niedzielę 5 czerwca po raz pierwszy w Gorzowie odbędą się zawody z cyklu Samsung River Triathlon Series. Zawodnicy będą startowali na dwóch dystansach – 1/4 M oraz 1/8 M. Pływanie odbędzie się w rzece Warcie, odcinek kolarski dotrze aż na wysokość Brzozowca. Z kolei ostatni etap, czyli bieganie odbędzie się na Zawarciu oraz nadwarciańskich bulwarach.

To będzie zupełna nowość w Gorzowie. Nasze miasto będzie po raz pierwszy organizatorem triathlonu. Co to jest triathlon? To wszechstronna dyscyplina sportowa na którą składa się pływanie, kolarstwo i bieganie. Zawody z cyklu Samsung River Triathlon Series zaplanowano na niedzielę 5 czerwca.

Zawodnicy mają do wyboru rywalizację na jednym z dwóch dystansów. „Ćwiartka” – 1/4 Ironmana, czyli 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem oraz 10,55 km biegu. Z kolei najkrótszy dystans, najlepszy dla debiutantów to 1/8 Ironmana składająca się z 475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5,25 km biegu. Na wszystkich dystansach będzie można wystartować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie.

Trasa Samsung River Triathlon Series w Gorzowie

Znamy już dokładną trasę gorzowskiego triathlonu – zarówno trasy pływackiej, kolarskiej, jak i biegowej. Tak jak zapowiadano, pływanie odbędzie się w rzece Warcie, trasa kolarska będzie sięgała aż na wysokość Brzozowca, a trasa biegowa skupi się na Zawarciu oraz nadwarciańskich bulwarach.

Pływanie w Warcie

Start trasy pływackiej na 1/4 IM (950 m) odbędzie się przy ul. Wał Okrężny na wysokości plaży przy Admirze, natomiast na 1/8 IM (475 m) przy ul. Wał Okrężny, ale tuż moście Staromiejskim. Wyjście z wody będzie natomiast przy moście kolejowym przy ul. Fabrycznej. Tam też będzie strefa zmian, gdzie zawodnicy wsiądą na rowery.

Pętla kolarska

Kiedy zawodnicy przebiorą się w strefie zmian, ruszą do dalszej rywalizacji na rowerach. Pętla kolarska liczy 22,3 km. Zawodnicy startujący na 1/8 IM będą mieli do pokonania 1 pętlę, natomiast na 1/4 IM będą musieli pokonać 2 pętle.

Po przesiadce na rower, uczestnicy triathlonu wyjadą z nadwarciańskich błoni na rondo na skrzyżowaniu ul. Towarowej i Fabrycznej, następnie pojadą ul. Fabryczną na rondo św. Jerzego, ul. Grobla, przez rondo Grobla. Dalej trasa będzie wiodła ul. Koniawską, ul. Poznańską przez rondo w ul. Sulęcińską gdzie skręcą w lewo w trasę serwisową, która znajduje się wzdłuż drogi ekspresowej S3. Drogą serwisową dojadą na wysokość Brzozowca, gdzie zawrócą dokładnie taką samą trasą w stronę mostu kolejowego przy ul. Fabrycznej.

Pętla biegowa

Kiedy zawodnicy skończą przejazd na rowerze zjadą do strefy zmian, gdzie założą wygodne obuwie i wyruszą w trasę biegową. Pętla biegowa będzie wiodła ulicami Zawarcia oraz nadwarciańskimi bulwarami. Jedna pętla biegowa będzie liczyć 5,25 km. Zawodnicy startujący na 1/8 IM będą mieli do pokonania 1 pętlę, natomiast osoby startujące na 1/4 IM będą musiały pokonać 2 pętle.

Zawodnik ze strefy zmian wybiegnie przez błonia w prawie w ul. Fabryczną i następnie skieruje się w stronę ronda na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej i Towarowej, gdzie zawróci i pobiegnie ul. Fabryczną w stronę ronda św. Jerzego, następnie mostem Staromiejskim, ul. Chrobrego w ul. Nadbrzeżną, a następnie nadwarciańskimi bulwarami do ścieżki pieszo-rowerowej nad Wartą, dalej ścieżką do mostu Lubuskiego, tam nawrotka i powrót ścieżką nad Wartą, na Bulwar Wschodni, gdzie nastąpi zbiegnięcie na dolny taras w stronę Bulwaru Zachodniego. Tam nastąpi wybiegnięcie na bulwar i dalej na ul. Nadbrzeżną w prawo na most Staromiejski, rondo św. Jerzego i ul. Fabryczną.

Program zawodów Samsung River Triathlon Series w Gorzowie

Jeżeli ktoś jeszcze chciałby wziąć udział w czerwcowym triathlonie, to zapisy cały czas trwają. Link do zapisów znajdziesz TUTAJ.

Niedziela 5 czerwca

godz. 6 - otwarcie biura zawodów, rozpoczęcie wydawania pakietów startowych (w namiocie w okolicy strefy mety)

godz. 7.30 - zakończenie wydawania pakietów (na dystansie 1/8 IM i 1/4IM),

godz. 6-7.30 - wprowadzanie rowerów do strefy zmian zawodników dystansu 1/8 IM i 1/4 IM

godz. 8 – start dystansu 1/4 IM + sztafety

godz. 8.45 – start dystansu 1/8 IM + sztafety

godz. 11-14 -wyprowadzanie rowerów ze strefy zmian dystansu 1/8 IM i 1/4IM w tym sztafet,

godz. 11.30 - dekoracja zwycięzców w kategorii OPEN, kategorii wiekowych oraz sztafet dystansu 1/8 IM i 1/4IM.

Fotoreportaż


1/4 Samsung River Triathlon Series w Gorzowie

1/4 Samsung River Triathlon Series w Gorzowie

2/4 Samsung River Triathlon Series w Gorzowie

2/4 Samsung River Triathlon Series w Gorzowie

3/4 Samsung River Triathlon Series w Gorzowie

3/4 Samsung River Triathlon Series w Gorzowie

4/4 Samsung River Triathlon Series w Gorzowie

4/4 Samsung River Triathlon Series w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości