• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Ktoś zdemolował młotkiem pszczele ule. Zginęło nawet 3 mln pszczół [zdjęcia]

25 maja 2022, 15:56
Policja szuka osoby odpowiedzialnej za zdewastowanie pasieki koło Wawrowa. Kompletnie zniszczonych zostało 19 pszczelich uli, przez co zginęło nawet 3 mln pszczół. Rodzina do której należy pasieka prosi o pomoc i oferuje nagrodę.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Tomasz z prośbą o pomoc. Nieznana osoba lub osoby zdemolowały pszczele pasieki, które znajdowały się w polu rzepaku pomiędzy Wawrowem, a Janczewem.

- Doszło do zniszczenia pasieki. Około 2-3 miliony pszczół zginęły, ule zostały kompletnie zdewastowane. To pasieka należąca do mojego wujka, który ma 76 lat i te ule to całe jego życie, teraz jego życie legło w gruzach – opisuje pan Tomasz.

Jak podkreśla nasz czytelnik, do zniszczenia uli doszło we wtorek 24 maja wieczorem lub w środę 25 maja do godz. 14. Ponieważ jeszcze wczoraj, kiedy na miejscu był pan Tomasz ze swoim wujkiem, to ule były całe, natomiast dzisiaj po godz. 14 pasieka była już zdewastowana. Na miejsce została wezwana policja.

- Zostało zniszczonych 17 rodzin pszczelich. Ktoś celowo i premedytacją zniszczył wyłącznie ule mojego wujka. Moja pasieka znajdująca się 50 metrów obok nie została tknięta. Natomiast ule wujka zniszczone za pomocą uderzeń od młotka lub trzonka siekiery – opowiada pan Tomasz.

76-latek wraz z rodziną za wskazanie sprawcy oferuje nagrodę pieniężną. Śmierć pszczół jest ogromną stratą nie tylko dla ich właścicieli, ale przede wszystkim stratą dla środowiska przyrodniczego, ponieważ te pszczoły już nie będą zapylały kwiatów.

Jeżeli ktokolwiek wie coś, na temat zniszczonych pasiek, proszony jest o kontakt z policją lub z panem Tomaszem pod numerem telefonu 507 110 416.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości