• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Szynobus obrzucony kamieniami. Zostały uszkodzone szyby

23 maja 2022, 12:00
fot. Beata Meler
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór w rejonie przystanku kolejowego Gorzów Wielkopolski Wschodni. Nieznane osoby rzucały kamieniami w jadący szynobus. Efekt? Trzy zniszczone szyby. Według nieoficjalnych informacji, to grupa młodzieży miała rzucać kamieniami w jadący szynobus.

- Czy wiecie co się dzieje na przystanku kolejowym na Teatralnej? Na peronie stoi szynobus i jest policja – w sobotni wieczór do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik. Jak się okazało, w sobotę 21 maja po godz. 19 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o uszkodzonych szybach w szynobusie relacji Kostrzyn nad Odrą-Krzyż. Na miejsce zostało wysłanych kilka policyjnych patroli.

Szynobus z uszkodzonymi szybami zatrzymał się na przystanku kolejowym Gorzów Wielkopolski Wschodni. - Pasażerowie zgłosili konduktorowi, że w szynobusie zostały zniszczone trzy szyby. Do ich uszkodzenia doszło pomiędzy dworcem PKP przy ul. Dworcowej, a przystankiem kolejowym na Teatralnej. Szyby zostały uszkodzone prawdopodobnie od rzucania kamieniami. Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie, trwa zabezpieczanie monitoringu – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

foto: Filip Andrzejak

Według informacji, które dotarły do portalu gorzowianin.com, to grupa młodzieży znajdująca się od strony nowego odcinka ul. Spichrzowej miała rzucać kamieniami w jadący w stronę Krzyża szynobus. Efekt tego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania doprowadził do tego, że Link stał 40 minut na torze tuż przed przystankiem kolejowym i blokował przejazd dla pociągu IC Zamoyski z Lublina który czekał pod semaforem wjazdowym. Dopiero po 1,5 godziny szynobus z uszkodzonymi szybami wyruszył w dalszą trasę w stronę Krzyża.

Postępowanie jest prowadzone pod kątem zniszczenia mienia. Według artykułu 288 kodeksu karnego osoba niszcząca cudzą rzecz podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jeżeli okaże się, że za zniszczenie szyb faktycznie są odpowiedzialni nastolatkowie, wówczas będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

To nie pierwszy tego typu przypadek, że dzieci lub młodzież rzuca kamieniami w przejeżdżające pojazdy. W marcu 2022 roku grupa dzieci rzucała kamieniami w samochody jadące pod górkę przy ul. Okólnej w Gorzowie. Jeden z kamieni trafił w szybę samochodu naszej czytelniczki Edyty. Efekt? Przednia szyba samochodu została zbita. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Dzieci rzucały kamieniami w jadące samochody. W jednym z aut zbiły szybę".


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości