• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Pożar autobusu MZK [zdjęcia]

25 maja 2022, 08:10
fot. czytelnik
W środę nad ranem doszło do pożaru autobusu MZK linii 125 przy ul. Kombatantów w Gorzowie. Zapaliła się komora silnika w pojeździe marki MAN. Ogień został szybko ugaszony, nikomu nic się nie stało.

W środę 25 maja o godz. 5.09 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Kombatantów. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

Autobus linii 125 zapalił się podczas jazdy, jak się okazało doszło do pożaru komory silnika znajdującej się na tyle MANa. Kierowca zatrzymał autobus na wysokości Watrala. - Kierowca autobusu linii 125, jak tylko zobaczył dym, to od razu zatrzymał autobus i ewakuował pasażerów. Podjął również próbę samodzielnego gaszenia i w międzyczasie powiadomił dyspozytora o zdarzeniu oraz wezwał straż pożarną – komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Strażacy ugasili szybko ogień. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Autobus cały czas stoi przy ul. Kombatantów i czeka na holowanie do zajezdni MZK przy ul. Kostrzyńskiej. - Kiedy autobus dotrze do zajezdni będziemy mogli wstępnie ocenić straty i to do jak dużych zniszczeń doszło. Jednak najważniejsze jest to, że w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało – mówi Pejski.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Pożar autobusu MZK przy ul. Kombatantów

1/5 Pożar autobusu MZK przy ul. Kombatantów

2/5 Pożar autobusu MZK przy ul. Kombatantów

2/5 Pożar autobusu MZK przy ul. Kombatantów

3/5 Pożar autobusu MZK przy ul. Kombatantów

3/5 Pożar autobusu MZK przy ul. Kombatantów

4/5 Pożar autobusu MZK przy ul. Kombatantów

4/5 Pożar autobusu MZK przy ul. Kombatantów

5/5 Pożar autobusu MZK przy ul. Kombatantów

5/5 Pożar autobusu MZK przy ul. Kombatantów

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości