• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Jak miasto walczy z dłużnikami czynszowymi?

14 maja 2022, 11:03, mk
Długi mieszkańców Gorzowa wobec ZGM rosną z roku na rok. Fiaskiem zakończył się prowadzony przez lata program oddłużeniowy, bo ogromna część dłużników nie ma wcale ochoty spłacać zadłużenia. Miasto Gorzów, mimo wielu problemów, ma sposoby, aby odzyskać, choć część pieniędzy.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Nie mam pieniędzy na spłatę długu, ale bardzo chętnie kupię nowy telefon, lub nawet telewizor. O tym, jak bardzo zadłużeni wobec ZGM są gorzowianie, pisaliśmy w artykule pt.: Mieszkańcy Gorzowa wolą kupić nowy telewizor, zamiast spłacać swoje długi

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Możliwe jest na przykład odpracowanie części długu. W ramach tzw. świadczeń rzeczowych wykonywane są prace porządkowe na terenie Gorzowa, takie jak grabienie liści, pielęgnacja zieleni, likwidacja dzikich wysypisk śmieci, czy też sprzątanie wolnych lokali mieszkalnych i użytkowych. W 2021 roku zrealizowanych zostało 199 tego typu zleceń, podczas których odpracowania zaległości w wysokości blisko 100 tysięcy złotych. 

Do wybranej grupy najemców mieszkalnych zostały skierowane też wezwania do zapłaty z informacją o umieszczeniu w rejestrze długów. Na 440 wysłanych wezwań, 87 procent było pozytywnych, w wyniku czego uregulowano całkowicie lub częściowo zaległość.

ZGM wprowadza też system przedpłatowy, który ma ograniczyć koszty generowane przez niepłacących mieszkańców. System, który został zainstalowany w budynku przy ulicy Myśliborskiej oraz przy Lipowej, Kwiatowej i Energetyków przeznaczony jest do sprzedaży energii cieplnej, elektrycznej, gazu oraz ciepłej i zimnej wody. System działania jak karta pre-paid do telefonu. Użytkownik, po wniesieniu opłaty z góry może korzystać z mediów do czasu zużycia środków zawartych na karcie. Po wykorzystaniu środków system automatycznie odcina dopływ do energii, wody czy ogrzewania, do czasu ponownego doładowania. 

Niebawem zakończą się prace montażowe w największym budynku socjalnym, znajdującym się w zasobach miasta. Mowa tu o mieszkaniach przy ulicy Złotego Smoka. Tam znajduje się 161 lokali i każdy wyposażony ma być docelowo w system przedpłatowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości