Wiadomości

Czy prezydent Jacek Wójcicki dostanie absolutorium i wotum zaufania?

11 maja 2022, 18:12
fot. facebook.com/JacekWójcicki
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 25 maja gorzowscy radni zdecydują czy udzielą prezydentowi Jackowi Wójcickiemu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2021 rok. W dyskusji nad raportem o stanie miasta, mogą wziąć również udział mieszkańcy.

W środę 25 maja odbędzie się Sesja Rady Miasta Gorzowa podczas której zostanie zaprezentowany raport o stanie miasta. Raport o stanie miasta za 2021 rok ma 155 stron i został podzielony na kilka działów tematycznych: obszar spraw społecznych, sfera gospodarcza, sfera finansowa oraz sfera samorządowego zarządzania miastem.

- Miasto to żywy organizm, a jego istotą są mieszkańcy. Słowo klucz to rewitalizacja. Ale nie ta zamknięta w koncepcji odbudowy relacji społecznych czy infrastruktury technicznej. Rewitalizacja naszego miasta to dla mnie szeroki program przywrócenia mu statusu silnego ośrodka gospodarczego na współczesnej mapie Polski. Sprostanie temu wyzwaniu jest równoznaczne z wysiłkiem jaki ponoszą jego mieszkańcy, cierpliwie znosząc przebudowę miejskiej infrastruktury. To również praca urzędników dokładających wszelkich starań by pozyskiwać o właściwie wykorzystywać środki rządowe, unijne i własne - podkreśla na wstępnie raportu Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Pełną wersję raportu o stanie miasta możesz przeczytać TUTAJ. Następnie po przestawieniu raportu odbędzie się debata, w której udział mogą wziąć również mieszkańcy. Po debacie nad raportem, gorzowscy radni podejmą decyzję czy udzielą wotum zaufania prezydentowi Gorzowa Jackowi Wójcickiemu.

Po głosowaniu nad uchwałą w sprawie wotum zaufania, zostanie przedstawione sprawozdanie z wykonaniu budżetu miasta Gorzowa za 2021 rok. Jeżeli zostanie podjęta uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu, wówczas radni podejmą uchwałę w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok.

Udzielenie absolutorium oznacza, że prezydent dobrze zarządza miastem i w sposób prawidłowy wykonał budżet za poprzedni rok. Jacek Wójcicki jest prezydentem Gorzowa już drugą kadencję i swoją funkcję pełni od jesieni 2014 roku.

W ubiegłym roku prezydent Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu 2021. Na 25 radnych obecnych podczas sesji, wszyscy głosowali za. Nikt nie był przeciw i nie wstrzymał się od głosu.

A Wy, jaką ocenę wystawilibyście prezydentowi Wójcickiemu za ostatni rok rządów miastem?

Ankieta

Jak oceniasz pracę prezydenta Jacka Wójcickiego w ostatnim roku?

  • Bardzo dobrze28.63%
  • Dobrze17.89%
  • Może być12.51%
  • Źle18.85%
  • Bardzo źle19.03%
  • Nie mam zdania / Nie wiem3.08%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1135

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości