• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Chcesz wziąć udział w debacie o stanie miasta? Musisz mieć poparcie innych mieszkańców

12 maja 2022, 10:06
fot. Marcin Kluwak
Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 26 maja gorzowscy radni zdecydują czy udzielą prezydentowi Jackowi Wójcickiemu wotum zaufania. W dyskusji nad raportem o stanie miasta, mogą wziąć również udział mieszkańcy. Jednak liczba miejsc jest ograniczona, a osoby, które chcą zabrać głos, muszą zdobyć pisemne poparcie 50 gorzowian.

Portal gorzowianin.com w artykule „Czy prezydent Jacek Wójcicki dostanie absolutorium i wotum zaufania?” informował o tym, że w środę 25 maja odbędzie się Sesja Rady Miasta Gorzowa podczas której zostanie zaprezentowany raport o stanie miasta. Raport o stanie miasta za 2021 rok ma 155 stron i został podzielony na kilka działów tematycznych. Pełną wersję raportu o stanie miasta możesz przeczytać TUTAJ.

Następnie po przestawieniu raportu odbędzie się debata, w której udział mogą wziąć również mieszkańcy. W debacie będzie mogło wziąć udział 15 mieszkańców Gorzowa, którzy spełnią warunki wyznaczone przez gorzowski magistrat zgodnie z  ustawą o samorządzie gminnym.

- Mieszkaniec Gorzowa, który jest zainteresowany zabraniem głosu podczas sesji i chce aktywnie wziąć udział w debacie nad raportem, musi uzyskać pisemne poparcie co najmniej 50 gorzowian i złożyć w tej sprawie wniosek do przewodniczącego Rady Miasta Gorzowa w sali obsługi Urzędu Miasta Gorzowa przy ulicy Sikorskiego 4. Wniosek z listą poparcia należy złożyć najpóźniej do wtorku 24 maja – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Kiedy przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Jan Kaczanowski ustali listę osób do zabrania głosu w debacie, pracownicy biura Rady Miasta Gorzowa skontaktują się z poszczególnymi mieszkańcami pod wskazanym numerem telefonu lub adresem poczty elektronicznej.

Po debacie nad raportem, gorzowscy radni podejmą decyzję czy udzielą wotum zaufania prezydentowi Gorzowa Jackowi Wójcickiemu. Według punktu artykuł 28aa Ustawy o samorządzie gminnym punktu nr 10 „W przypadku nieudzielenia wójtowi wotum zaufania w dwóch kolejnych latach rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta”.

Cały czas również zachęcamy do udziału w ankiecie, w której to mieszkańcy Gorzowa oceniają pracę prezydenta Jacka Wójcickiego.

Ankieta

Jak oceniasz pracę prezydenta Jacka Wójcickiego w ostatnim roku?

  • Bardzo dobrze28.63%
  • Dobrze17.89%
  • Może być12.51%
  • Źle18.85%
  • Bardzo źle19.03%
  • Nie mam zdania / Nie wiem3.08%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1135

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości