• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Most w Łupowie będzie gotowy dopiero pod koniec wakacji [zdjęcia]

5 maja 2022, 17:48
fot. Marcin Kluwak
Mamy złą wiadomość dla mieszkańców Łupowa i okolicznych miejscowości. Prace przy przebudowie mostu w Łupowie potrwają dłużej, niż pierwotnie zakładano. Inwestycja nie zakończy się w czerwcu, ale w sierpniu 2022 roku.

W połowie lutego rozpoczęła się przebudowa mostu w Łupowie o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Ruszył remont mostu w Łupowie. Kierowcy jeżdżą na pamięć i zawracają”. Inwestycją zajmuje się firma Detal Konstrukcje z Biertnatowic za kwotę 1 mln 963 tys. 938,12 zł

Co istotne, remont mostku od samego początku wzbudzał wiele emocji wśród mieszkańców Łupowa i Gorzowa oraz okolicznych miejscowości. Po pierwsze ze względu na to, że droga województwa nr 132 w miejscu remontu została zamknięta, przez co kierowcy muszą korzystać z wielokilometrowych objazdów. Drugą rzeczą był termin zakończenia prac, czyli koniec czerwca 2022 roku. Wiele osób podkreślało, że to stanowczo za dużo, jak na przebudowę tak małego mostku.

Natomiast w ciągu ostatnich tygodni mieszkańcy Łupowa zwracali uwagę, że na placu budowy nic się nie dzieje. - Czy możecie sprawdzić co z remontem mostku? Na budowie hula wiatr i praktycznie żadnego robotnika – napisała czytelniczka Zofia. Kiedy wybraliśmy się w czwartek 5 kwietnia, aby sprawdzić, jak przebiega inwestycja, to liczbę osób pracujących na miejscu można było policzyć na palcach jednej ręki. Natomiast do końca pierwotnego terminu został miesiąc, a roboty jest wciąż sporo. W związku z tym zwróciliśmy się pytaniami o postęp prac i termin zakończenia robót do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, który jest tym przypadku inwestorem.

- Firma Detal Konstrukcje z Biertnatowic, która realizuje inwestycję została podpisana w październiku 2021 roku z terminem realizacji w czerwcu 2021 roku. Jednak z uwagi na prośbę wójta gminy Bogdaniec o przesunięcie terminu rozpoczęcia robót ze względu na ryzyko zatrzymania robót z powodu zimy, co miałoby wpływ na wydłużenie czasu trwania utrudnień w ruchu na drodze wojewódzkiej nr132, prace rozpoczęły się w lutym 2021 roku. W związku z powyższym zawarto aneks zmieniający termin końcowy zadania do dnia 8 sierpnia 2022 roku - komentuje Grzegorz Szulc, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w zielonej Górze.

Jak podkreśla Szulc, prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Do tej pory oprócz prac przygotowawczych i rozbiórkowych, została wykonana również żelbetowa płyta fundamentowa oraz zamontowano żelbetowe elementy prefabrykowane i płyta zespalająca. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się wykonaniem nowej nawierzchni oraz przebudować zjazdy. Oprócz tego z jednej strony mostu zostanie wybudowany chodnik o szerokości 2 m, a z drugiej ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3,5 m.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

1/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

2/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

2/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

3/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

3/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

4/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

4/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

5/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

5/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

6/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

6/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

7/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

7/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

8/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

8/8 Przebudowa mostu w Łupowie - maj 2022

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości