• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Ruszył remont mostu w Łupowie. Kierowcy jeżdżą na pamięć i zawracają [zdjęcia]

16 lutego 2022, 09:13
fot. gorzowianin.com
W środę 16 lutego ruszyła długo zapowiadana przebudowa mostu w Łupowie. Na czas prac, droga w miejscu remontu jest zamknięta. Niestety spora część kierowców nie patrzy na wyznaczone objazdy i zawraca tuż przed zamkniętym mostem.

Portal gorzowianin.com od kilku dni informował o tym, że w środę 16 lutego most w Łupowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 132 zostanie zamknięty, natomiast kierowców czekają utrudnienia i objazdy. Wszystko przez to, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze zdecydował, że most jest w fatalnym stanie i trzeba go przebudować. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Most w Łupowie zostanie zamknięty. Kierowców czekają utrudnienia i objazdy”.

W środowy poranek most został zamknięty zgodnie z zapowiedziami, a firma Detal Konstrukcje z Biertnatowic, która realizuje inwestycję za kwotę 1 mln 963 tys. 938,12 zł wzięła się do pracy. Na początek wykonawca zajmuje się rozbiórką nawierzchni.

Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Zbigniew, który relacjonuje, że na zamkniętym fragmencie drogi jest po prostu cyrk. - Mostek zamknięty i nie ma przejazdu. To co tutaj się dzieje, brak słów. Kierowcy nie zwracają uwagi na znaki, jadą i zawracają - relacjonuje pan Zbigniew.

Faktycznie, wielu kierowców pomimo ustawionego oznakowania informującego o zamkniętej drodze i wyznaczonych objazdach, jechało na pamięć i zawracała tuż przed mostem. Na miejscu pojawił się również policyjny patrol. Funkcjonariusze upominają kierowców i przypominają o wyznaczonych objazdach. - Trochę to potrwa, ale przyzwyczają się – podkreśla czytelnik Zbigniew. W końcu prace przy inwestycji mają potrwać aż do końca czerwca. Przez ten czas, droga w tym miejscu będzie zamknięta. 

Zamknięty most w Łupwie. Utrudnienia i objazdy dla kierowców 

W związku z zamknięciem DW132 w miejscu prowadzonych prac, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze wyznaczył następujące objazdy. Kierowcy aut osobowych jadący od strony Gorzowa w kierunku Kostrzyna nad Odrą będą musieli jechać drogą wojewódzką nr 130 przez Baczynę, a następnie skręcić na Racław i wyjadą na rondzie w Łupowie.

Z kolei kierowcy pojazdów ciężarowych będą musieli korzystać z objazdu wyznaczonego drogą krajową nr 22 i drogą wojewódzką nr 131. Jadąc od strony Gorzowa w kierunku Kostrzyna objazd będzie prowadził DK22 przez Bolemin, Krzeszyce i następnie DW131 przez Świerkocin aż do skrzyżowania z DW132 w Nowinach Wielkich. 

Przebudowa mostu to również utrudnienia dla samych mieszkańców Łupowa. Piesi będą mogli korzystać z tymczasowej kładki, która zostanie ułożona obok budowanej przeprawy. Natomiast kierowcy będą musieli niestety jeździć objazdami.

Oficjalny termin zakończenia prac to 30 czerwca 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

1/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

2/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

2/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

3/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

3/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

4/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

4/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

5/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

5/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

6/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

6/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

7/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

7/7 Zamknięty most w Łupowie. Ruszyły prace

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości