• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 88 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Ścieżka nad Kłodawką zostanie w końcu otwarta

29 kwietnia 2022, 09:35
fot. archiwum
Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytują się, kiedy ścieżka pieszo-rowerowa na wysokości stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie zostanie otwarta. Mamy dobrą wiadomość, ścieżka będzie dostępna dla pieszych i rowerzystów od piątkowego popołudnia 29 kwietnia.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com pisał o tym, że mieszkańcy Gorzowa dopytywali się o to, kiedy ścieżka pieszo-rowerowa na wysokości stadionu lekkoatletycznego zostanie otwarta. A wszystko przez to, że ścieżka jest zamknięta od listopada 2022 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Ścieżka nad Kłodawką jest wciąż zamknięta. Kiedy zostanie otwarta?”.

- Inwestycja remontu stadionu się wydłuży, ale czy opóźnienie będzie dotyczyć też tej ścieżki? Naprawdę mam obawy w pokonywaniu rowerem krzyżówki na Wyszyńskiego, jak i obecnie remontowanej krzyżówki na Roosevelta. Sezon rowerowy wkrótce ruszy pełną parą, a wychodzi na to, że ścieżkę otworzą w czerwcu, albo i późnej – opisuje nasz czytelnik.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, którym brakuje korzystania ze ścieżki pieszo-rowerowej nad Kłodawką. Zostanie ona udostępniona dla spacerowiczów i rowerzystów w piątkowe popołudnie 29 kwietnia.

- Kończą się prace, przy przebudowie mostku łączącego stadion główny ze stadionem treningowym. Przed wykonawcą ostatnie prace wykończeniowe oraz uzyskanie niezbędnych atestów i pozwoleń na jego użytkowanie. Ale już w piątek w godzinach popołudniowych zostanie udostępniona dla mieszkańców – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast jeżeli chodzi o budowę stadionu lekkoatletycznego, to firma Tamex Obiekty Sportowe ma czas do końca czerwca 2022 roku na zakończenie wszystkich prac. Początkowo stadion miał być gotowy do 18 marca 2022 roku. Koszt inwestycji to 17 mln 849 tys. zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości