• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Pożar domu pod Gorzowem. Jedna osoba zatruła się dymem

2 maja 2022, 12:17
fot. OSP Bogdaniec
W poniedziałek nad ranem w miejscowości Lubczyno doszło do pożaru domu jednorodzinnego znajdującego się za zabudowie innych budynków mieszkalnych. Spaleniu uległo poddasze, uszkodzony został również sąsiedni dom. W wyniku pożaru jedna osoba zatruła się dymem.

W poniedziałek 2 maja o godz. 4.40 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze zabudowań mieszkalnych w miejscowości Lubczyno. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 8 zastępów straży pożarnej oraz pogotowie.

Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, ogień obejmował dach jednego z domów jednorodzinnych. Wszystkie budynki zostały opuszczone przez mieszkańców przed przybyciem służb na miejsce. Zanim strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, odłączono dwie instalacje fotowoltaiczne.

- Akcja gaśnicza polegała nie tylko na ugaszeniu płonącego budynku, ale również na obronie przed ogniem sąsiedniego domu. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana, zatruła się prawdopodobnie dymem. Została zabrana do szpitala. Natomiast spaleniu uległo poddasze domu parterowego, więźba i pokrycie dachu. Uszkodzona została instalacja fotowoltaiczna na budynku parterowym. Nadpaleniu uległ szczyt oraz część konstrukcji dachu domu sąsiedniego, bezpośrednio przylegającego – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych pokrycia dachu i sprawdzenia domu kamerą termowizyjną. Na miejscu wciąż pracują strażacy, którzy zabezpieczają uszkodzony dach plandeką. Ponadto sąsiadujące domy pozostaną dozorowane przez zastępy OSP przez kilka godzin.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości