Wiadomości

Pożar domu pod Gorzowem. Jedna osoba zatruła się dymem

2 maja 2022, 12:17
fot. OSP Bogdaniec
W poniedziałek nad ranem w miejscowości Lubczyno doszło do pożaru domu jednorodzinnego znajdującego się za zabudowie innych budynków mieszkalnych. Spaleniu uległo poddasze, uszkodzony został również sąsiedni dom. W wyniku pożaru jedna osoba zatruła się dymem.

W poniedziałek 2 maja o godz. 4.40 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze zabudowań mieszkalnych w miejscowości Lubczyno. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 8 zastępów straży pożarnej oraz pogotowie.

Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, ogień obejmował dach jednego z domów jednorodzinnych. Wszystkie budynki zostały opuszczone przez mieszkańców przed przybyciem służb na miejsce. Zanim strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, odłączono dwie instalacje fotowoltaiczne.

- Akcja gaśnicza polegała nie tylko na ugaszeniu płonącego budynku, ale również na obronie przed ogniem sąsiedniego domu. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana, zatruła się prawdopodobnie dymem. Została zabrana do szpitala. Natomiast spaleniu uległo poddasze domu parterowego, więźba i pokrycie dachu. Uszkodzona została instalacja fotowoltaiczna na budynku parterowym. Nadpaleniu uległ szczyt oraz część konstrukcji dachu domu sąsiedniego, bezpośrednio przylegającego – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych pokrycia dachu i sprawdzenia domu kamerą termowizyjną. Na miejscu wciąż pracują strażacy, którzy zabezpieczają uszkodzony dach plandeką. Ponadto sąsiadujące domy pozostaną dozorowane przez zastępy OSP przez kilka godzin.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości