• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 80 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy wjechał pod pociąg

30 kwietnia 2022, 16:39
fot. KM PSP Gorzów
W sobotnie popołudnie na przejeździe kolejowym w Witnicy doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i pociągu PKP Intercity. W wyniku wypadku na szczęście nikomu nic się nie stało. Ruch pociągów został wstrzymany.

W sobotę 30 kwietnia o godz. 14.36 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Witnicy. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

Okazało się, że doszło tam do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i pociągu PKP Intercity „Bory Tucholskie”, który jechał w stronę Kostrzyna nad Odrą. Kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał pod pociąg - W wyniku zderzenia na szczęście nikomu nic się nie stało, zarówno mężczyźnie kierującemu ciągnikiem rolniczym, jak i maszyniście oraz pasażerom w pociągu. Zniszczony został natomiast traktor, jak i lokomotywa. Pociąg nie może pojechać dalej, droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

- 28-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na przejazd kolejowy, w wyniku czego doszło do zderzenia z pociągiem. Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ nic mu się nie stało, a lokomotywa uderzyła w przyczepę ciągnika rolniczego – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Ruch pociągów na trasie Gorzów – Kostrzyn nad Odrą został wstrzymany. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/4 Zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem

1/4 Zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem

2/4 Zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem

2/4 Zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem

3/4 Zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem

3/4 Zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem

4/4 Zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem

4/4 Zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości