Wiadomości

Wybił butelką szybę w autobusie. Zraniona została 14-latka

2 maja 2022, 11:15
fot. archiwum
W niedzielne popołudnie doszło do niebezpiecznego zdarzenia przy ul. Walczaka w Gorzowie, gdzie 21-letni mężczyzna rzucił butelką w autobus MZK i wybił w nim szybę. Podróżująca autobusem 14-latka została zraniona odłamkami szkła. Policjantom udało się zatrzymać mężczyznę kilka ulic dalej.

W niedzielę 1 maja po godz. 17 dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyby w autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji. Okazało się, że mężczyzna na przystanku autobusowym przy ul. Walczaka rzucił w stronę autobusu butelkę, która wybiła szybę w pojeździe. Odłamki szkła z rozbitej szyby zraniły 14-latkę, która podróżowała autobusem. Nastolatka została opatrzona na miejscu przez pogotowie ratunkowe, a następnie zabrana do szpitala.

- Funkcjonariusze ustalili rysopis i ruszyli w poszukiwania podejrzanego. Sprawdzali okoliczne ulice i park. Po chwili patrol zauważył, jak mężczyzna odpowiadający rysopisowi, wchodzi do sklepu przy ul. 30 Stycznia. 21-latek został zatrzymany. Był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad promil alkoholu – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Świadkowie zdarzenia opowiadali, że 21-latek stojąc na przystanku autobusowym najpierw kopnął w drzwi autobusu, a następnie rzucił w szybę butelką. Zatrzymany mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia. Ponadto, jak się okazało zatrzymany 21-latek odpowiada prawdopodobnie za liczne kradzieże w sklepach na terenie Gorzowa, za co może usłyszeć kolejne zarzuty.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości