• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Lody w Gorzowie. Ile kosztuje porcja lodów w Gorzowie?

16 maja 2024, 11:55, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Lato już za rogiem. Dni wolne sprzyjają spacerom, podczas których odwiedzamy lodziarnie. Piękna pogoda sprawa, że wybieramy się na lody całymi rodzinami. Jednak to może okazać się sporym wydatkiem. Sprawdziliśmy, ile w kwietniu 2024 roku kosztują lody w Gorzowie.

Ceny lodów w Gorzowie. Ile zapłacimy za lody w Gorzowie?

W samym centrum Gorzowa, tuż przy deptaku na Sikorskiego mamy do wyboru dwie popularne okienkowe lodziarnie, do których zawsze ustawiają się długie kolejki, a wybór smaków jest niemały.

W okienku „Lody Tradycyjne przy Katedrze” 90-gramowa porcja lodów kosztuje 9,5 zł. Jest też mini porcja (50 gram) za 6 zł. Dla porównania, w ubiegłym roku ceny wynosiły odpowiednio 8,50 i 5 zł. Do wyboru mamy takie smaki jak m.in. śmietankowe, czekoladowe, truskawkowe czy mascarpone z porzeczką.

Z kolei w „Górka i Kulka” na skwerze przy dawnym Empiku mamy zazwyczaj do wyboru smaki inne, niż u konkurencji np. solony karmel, sorbet mango, krówka, kinder bueno. W tym sezonie za jedną porcję trzeba zapłacić 8 zł, za dwie porcje 10 zł, a za trzy 14 zł. W przypadku tej lodziarni ceny nie zmieniły się, w stosunku do cen z ubiegłego lata.

Jeszcze inne lody zjemy w okienku „Lody Tradycyjne na Strzeleckiej” na skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej i Sikorskiego, vis a vis wejścia do Parku 111. Miejsce już nie jest tak oblegane przez gorzowian, ale właściciel na brak klientów raczej nie może narzekać. Ceny? Identyczne jak w przypadku okienka przy Starym Rynku. Porcja kosztuje 9,5 zł. 

Ceny lodów w Gorzowie. Ile zapłacimy za świderki lub lody włoskie w Gorzowie?

Jeżeli mamy ochotę na lody z automatu, to te mieszczą się w dwóch punktach przy ul. Sikorskiego. Świderki znajdziemy po lewej stronie, idąc spod katedry w kierunku ul. Młyńskiej w budce pomiędzy budynkami przy ul. Sikorskiego 15 i 16. Świderki w cenach – 8 zł mały i 9,50 zł duży. Dla porównania w ubiegłym roku trzeba było zapłacić 7 zł za małego świderka i 9 zł za dużego

Amatorów lodów włoskich, które kiedyś królowały na naszych ulicach, możemy zaprosić do okienka obok piekarni przy ul. Sikorskiego, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Garbary. Ceny? Lód mini kosztuje 6 zł, mały 7 zł, średni 8 zł, duży 9 zł. Porównując ceny sprzed roku, każdy lód podrożał o 1 zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości