Wiadomości

Ścieżka nad Kłodawką jest wciąż zamknięta. Kiedy zostanie otwarta? [zdjęcia]

22 kwietnia 2022, 12:05
fot. Marcin Kluwak
Od listopada 2021 roku zamknięta jest ścieżka pieszo-rowerowa na wysokości stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego w Gorzowie. Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytują się, kiedy ścieżka zostanie otwarta.

W listopadzie 2021 roku została zamknięta ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż budowanego stadionu lekkoatletycznego. Wówczas miasto tłumaczyło, że wykonawca inwestycji zrobił to z powodu bezpieczeństwa, na czas budowy masztów oświetleniowych. Następnie okazało się, że ścieżka nie zostanie otwarta, ponieważ wykonawca zajął się budową nowej kładki nad rzeką Kłodawką, która została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowa kładka miała połączyć główny stadion lekkoatletyczny z górnym stadionem rozgrzewkowym. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Czytelniczka: Co się dzieje ze ścieżką nad Kłodawką?”.

Do portalu gorzowianin.com zgłosili się kolejni mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytują się, kiedy ścieżka w końcu zostanie otwarta. - Inwestycja remontu stadionu się wydłuży, ale czy opóźnienie będzie dotyczyć też tej ścieżki? Naprawdę mam obawy w pokonywaniu rowerem krzyżówki na Wyszyńskiego, jak i obecnie remontowanej krzyżówki na Roosevelta. Sezon rowerowy wkrótce ruszy pełną parą, a wychodzi na to, że ścieżkę otworzą w czerwcu, albo i późnej – pisze czytelnik.

Wybraliśmy się na plac budowy, jak się okazuje, nowa kładka nad Kłodawką jest już gotowa, wykonawca przebudował również fragment ścieżki, tak aby można było się poruszać po niej wózkami.

Tym samym, możemy spodziewać się otwarcia trasy spacerowej nawet w maju – o ile wykonawca nie zdecyduje inaczej. Fima Tamex Obiekty Sportowe ma czas do końca czerwca 2022 roku na zakończenie wszystkich prac. Początkowo stadion miał być gotowy do 18 marca 2022 roku. Koszt inwestycji to 17 mln 849 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Zamknięta ścieżka nad Kłodawką

1/5 Zamknięta ścieżka nad Kłodawką

2/5 Zamknięta ścieżka nad Kłodawką

2/5 Zamknięta ścieżka nad Kłodawką

3/5 Zamknięta ścieżka nad Kłodawką

3/5 Zamknięta ścieżka nad Kłodawką

4/5 Zamknięta ścieżka nad Kłodawką

4/5 Zamknięta ścieżka nad Kłodawką

5/5 Zamknięta ścieżka nad Kłodawką

5/5 Zamknięta ścieżka nad Kłodawką

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości