Wiadomości

Co z budową nowej siedziby Urzędu Skarbowego na Zawarciu?

28 kwietnia 2022, 10:12
fot. ARE Stiasny/Wacławek
Później, niż zakładano rozpocznie się budowa nowoczesnego budynku przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie, w którym będzie mieścił się Urząd Skarbowy oraz Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Obecnie wciąż trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Natomiast prace budowlane rozpoczną się najwcześniej w 2023 roku.

W lutym 2021 roku portal gorzowianin.com informował o wynikach konkursu na koncepcję i projekt budowy nowej siedziby Urzędu Skarbowego oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie. Konkurs wygrała firma ARE Stiasny/Wacławek z Warszawy, która została zaproszona do wykonania dokumentacji projektowej. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Tak może wyglądać nowa skarbówka na Zawarciu".

Wówczas zapowiadano, że budowa nowoczesnego budynku przy ul. Wał Okrężny powinna rozpocząć się w 2022 roku i zakończyć w 2025 roku. Już wiadomo, że te daty są nieaktualne. Wszystko przez to, że wciąż trwają prace na przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

- Dokumentacja projektowo-kosztorysowa jest aktualnie sporządzana przez firmę ARE Stiasny/Wacławek. Koncepcja przygotowana przez firmę w ramach konkursu pokrywa się z aktualnie sporządzoną koncepcją wielobranżową budynku. Przetarg na budowę nowego obiektu przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie planujemy ogłosić w II kwartale 2023 roku – komentuje Ewa Markowicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Tym samym jeżeli prace budowlane rozpoczęłyby się w 2023 roku, wówczas nowa siedziba Urzędu Skarbowego byłaby najwcześniej gotowa w 2026 roku. Przy prezentowaniu koncepcji budynku szacowano, że inwestycja będzie kosztować ponad 60 mln zł. Teraz już wiadomo, że ta kwota będzie znacznie wyższa – wszystko przez inflację i wzrost kosztu materiałów budowlanych. Inwestycja ma zostać sfinansowana z budżetu państwa.

Docelowo w nowym obiekcie o powierzchni ok. 8500 m.kw., który powstanie na gorzowskim Zawarciu ma pracować około 350 pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Fotoreportaż


1/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

1/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

2/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

2/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

3/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

3/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

4/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

4/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

5/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

5/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości