Wiadomości

Tak może wyglądać nowa skarbówka na Zawarciu [wizualizacja]

3 lutego 2021, 10:45
fot. ARE Stiasny/Wacławek
W 2022 roku ma rozpocząć się budowa nowoczesnego budynku przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie, w którym będzie mieścił się Urząd Skarbowy oraz Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji i projekt budowy wygrała firma ARE Stiasny/Wacławek z Warszawy. Sama budowa urzędu ma kosztować ponad 60 milionów złotych i być sfinansowana z budżetu państwa.

We wrześniu 2020 roku portal gorzowianin.com informował o tym, że przy ul. Wał Okrężny na gorzowskim Zawarciu powstanie w końcu nowa siedziba Urzędu Skarbowego oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Wszystko przez to, że dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze ogłosił konkurs na koncepcję i projekt budowy nowego obiektu w Gorzowie.

Jak się okazało, konkurs wygrała firma ARE Stiasny/Wacławek z Warszawy, której wizualizację prezentujemy w fotoreportażu. Zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę w wysokości 30 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Przedmiotem zamówienia jest szczegółowe opracowanie pracy konkursowej w postaci wykonania projektu budowlanego (projektu zagospodarowania działki lub terenu, projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego) oraz projektu wykonawczego.

Obecnie prowadzone jest postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowej. Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze przeznaczyła na ten cel  2 mln zł. Natomiast jeszcze w tym roku lub najpóźniej na początku 2022 roku ma zostać ogłoszony przetarg na prace budowlane. 

Wszystko przez to, że budowa nowej siedziby skarbówki przy ul. Wał Okrężny powinna rozpocząć się w 2022 roku, natomiast budynek miałby być gotowy w 2025 roku. Inwestycja ma kosztować ponad 60 milionów złotych i być sfinansowana z budżetu państwa. W obiekcie o powierzchni ok. 8500 m2 ma pracować około 350 pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

1/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

2/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

2/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

3/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

3/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

4/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

4/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

5/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

5/5 Koncepcja architektoniczna skarbówki na Zawarciu

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości