Wiadomości

Trwa montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego [zdjęcia]

24 kwietnia 2022, 13:53
fot. Marcin Kluwak
Pomimo trwającego weekendu, na remontowanym odcinku ul. Chrobrego trwa obecnie montaż sieci trakcyjnej przy pomocy specjalistycznej maszyny. Z dużej szpuli jest rozwijany przewód, który zostaje następnie podczepiony do słupów trakcyjnych.

Remontem 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I wraz z torowiskiem zajmuje się konsorcjum firm ZUE i FDO za kwotę miasto 69 mln 27 tys. zł. Obecnie prace na całym odcinku są praktycznie zakończone, a torowisko tramwajowe jest już kompletne. Poza najnowszym etapem, który obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta i Kazimierza Wielkiego.

W związku z tym, że torowisko na Chrobrego jest już gotowe, w sobotę 23 kwietnia rozpoczął się montaż trakcji tramwajowej. Odbywa się to za pomocą specjalnej maszyny - z dużej szpuli jest rozwijany przewód, który zostaje następnie podczepiony do słupów trakcyjnych. 

Na odcinku ul. Chrobrego od ul. 30 Stycznia do ul. Borowskiego trakcja jest już na torach w obu kierunkach. Natomiast od ul. 30 Stycznia do skrzyżowania z Sikorskiego trakcja jest tylko na torze w kierunku os. Piaski. Dlatego też w niedzielę 24 kwietnia wykonawca prowadził kolejne prace związane z montażem sieci trakcyjnej. 

Natomiast na całym remontowanym odcinku ul. Chrobrego i Mieszka I trwają ostatnie prace wykończeniowe. - Wykonawca zgodnie z umową ma czas do 26 maja na zakończenie wszystkich prac. Zarówno tych w centrum oraz od strony skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego

1/5 Montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego

2/5 Montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego

2/5 Montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego

3/5 Montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego

3/5 Montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego

4/5 Montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego

4/5 Montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego

5/5 Montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego

5/5 Montaż trakcji tramwajowej na Chrobrego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości