Wiadomości

Lody z okienka w Gorzowie. Czy jest drogo? Sprawdzamy ceny

2 maja 2022, 13:10
Lody z okienka w Gorzowie nigdy nie przestały być popularne. Czy to włoskie, czy świderki, czy bijące ostatnio rekordy popularności tzw. lody naturalne/rzemieślnicze. Coraz wyższe temperatury sprawiają, że chętnie odwiedzamy znane gorzowskie okienka z lodami. Jednak wyjście na lody z całą rodziną, może okazać się sporym wydatkiem.

 Lody w Gorzowie przy Starym Rynku

Skwer przy dawnym Empiku z dwóch stron otoczony okienkowymi lodziarniami. Pierwsze - naprzeciwko Starego Rynku idealnie wpasowuje się w pomysł na deptak. Kawiarenki, ławeczki a do tego lody i kawa. Miejsce wyśmienite na tego rodzaju działalność, szczególnie w weekendy i dni, w których na Starym Rynku coś się dzieje. Kolejka gwarantowana. Smaki lodów też przeróżne - w niedzielne przedpołudnie do wyboru były: śmietankowe, czekoladowe, truskawkowe, mascarpone z porzeczką, snickers, słony karmel, grejpfrut i marakuja.  W okienku przy Starym Rynku 80 gramowa porcja lodów kosztuje 6 złotych. Jest też porcja mini - 50 gram za 4 złote. Chętni mogą też zabrać pyszności do domu w termosie (0,5 kg 36 złotych, 1 kg - 65 złotych).

Z kolei skwery przy dawnym empiku oblegany jest przez amatorów lodów z Górka i Kulka. Ruch tam ciągły, kolejka nie maleje, a lody z tego okienka jadł już chyba każdy mieszkaniec naszego miasta. Smaki inne, niż u konkurencji. W niedzielę mogliśmy delektować się: solonym karmelem, sorbetem mango, krówką, kinder-em, oraz lodami o smaku śmietankowym, sorbetu grejpfrutowego i jogurtu truskawkowego. 

Ceny różne - maxii kosztuje 12 złotych, średni 8 a mały - 6 złotych. Wersji mini tutaj nie ma.

Jeszcze inne lody zjemy w okienku na skrzyżowaniu Strzeleckiej i Sikorskiego - vis a vis wejścia do Parku 111. Miejsce już nie jest tak oblegane przez gorzowian, ale właściciel na brak klientów raczej nie może narzekać. Do wyboru było lody o smaku: pestek dyni (!), snickers, marakuja, malina z  wiśnią, truskawka, mascarpone z porzeczką, czekoladowe i śmietankowe. Ceny identyczne jak w przypadku okienka przy Starym Rynku - duża porcja za 6 złotych, mniejsza za 4.

Świderki w centrum miasta znajdziemy przy Sikorskiego - idąc od katedry w kierunku ulicy Młyńskiej - po prawej stronie, tuż przy budce wypiekami. Świderki w cenach: 5,50 zł mały oraz 7,50 duży. Deser lodowy z 2 porcjami świderków, polewą i bitą śmietaną będzie nas kosztował 14 złotych!

O przysmakach z okienka w Gorzowie pisaliśmy też w artykule pt. Przysmaki z okienka w Gorzowie. Zobaczcie ceny kultowych dań

Amatorów lodów włoskich, które kiedyś królowały na naszych ulicach, możemy zaprosić do okienka na ulicy Sikorskiego, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Garbary. Od wielu lat możemy tam kupować te lody i patrząc na ruch - szczególnie w słoneczne dni - lody włoskie wciąż cieszą się popularnością. 
Ceny? Tanio nie jest: mini kosztuje 3 złote, mały 4, średni 5 złotych, a duży lód włoski - 6 złotych. Każdy dodatek - 50 groszy. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości