• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Pijana kobieta wiozła dziecko. Miała 2 promile i zabrane prawo jazdy

27 kwietnia 2022, 11:31
fot. KMP Gorzów
Policjanci z Gorzowa zatrzymali przy ul. Narutowicza kierującą fiatem, która nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Podczas kontroli okazało się, że kobieta ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a w samochodzie przewozi kilkuletnie dziecko. Mało tego, miała zatrzymane prawo jazdy za prowadzenie w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze z gorzowskiej drogówki jechali we wtorek 26 kwietnia ul. Narutowicza. W pewnym momencie zauważyli, jak kierująca fiatem nie zatrzymała się przed przejściem, żeby przepuścić pieszego. Na szczęście nie doszło do potrącenia, ale policjanci zatrzymali kobietę do kontroli.

- Podczas kontroli okazało się, że 42-letnia kobieta ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast na tylnej kanapie fiata kobieta przewoziła kilkuletnie dziecko, które policjanci przekazali pod opiekę trzeźwemu opiekunowi. Pojazd został zabezpieczony na parkingu. Ponadto po sprawdzeniu baz danych okazało się, że prawo jazdy 42-letniej kierującej zostało zatrzymane przez policjantów w styczniu 2022 roku za jazdę w stanie nietrzeźwości – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kierująca fiatem na miejscu kontroli drogowej nie ułatwiała pracy policjantom. Nie wykonywała poleceń i stawiała opór. Została zatrzymana do wytrzeźwienia. W najbliższych dniach usłyszy zarzuty związane z jazdą pod wpływem alkoholu..

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości